| Dennis_Muresan_1994 a întrebat:

Buna ziua
Vreau sa imi instalez crysis 3 iar dupa ce o fac si vreau sa il pornesc imi apare eroarea: "you need dx11 gpu to play crysis3"
am windows 7 32 bit si am instalat dx 11
o sa trec si componentele calculatorului:
Processor Intel core 2 quad CPU q8300 @ 2, 5 Ghz
RAM: 4 ddr3
placa video: Ati radeon 4800 series 1 gb
poate ceva nu este compatibil.
as fi recunoscator daca m-ar lamuri cineva.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Incearca un update la driver-ul placi video. Instaleaza si cpu-z si lasa un comment cu modelul placi video.

2 răspunsuri:
| Dennis_Muresan_1994 explică (pentru Wr3nch):

Radeon hd 4890
code name: RV790
Size 1024 MBytes
poti sa ma ajuti si in continuare?

| Wr3nch a răspuns:

Salut. Din pacate placa ta video nu suporta direct x11 ci maxim 10.1. Find deci incopatibila cu jocuri ce folosesc direct x11. Poti incerca 3danalyzer dar nu stiu daca emuleaza direct x11.