| Paix a întrebat:

Care jucati si ati jucat jocul Operation Flashpoint/Ressistance, am o mica problema, cred ca si alti au avut-o, la unele misiune la un moment dat cand joc pur, imi apare un lag de astept 10 min sa se miste putin imaginea, sau late ori ingheata imaginea, sunetu inca ruleaza. Atentie n use pune problema sistemului meu e foarte bun mai ales pe langa ce cerinte are jocu. Deci un mic Ajutor. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Ma jocam OFP de ani buni. Am si creat cateva misiuni pe OFP Resistance pentru jocuri multiplayer, mai demult.

O sa incerc sa te ajut daca imi spui ce windows ai, ce placa de sunet ai si daca ai incercat sa rulezi jocul in Compatibility mode.

Eu aveam un mic bai cu sunetul, dar putin diferit de problema ta. Ma jucam pe WinXP SP2 apropo. In cazul meu, jocul sacada ingrozitor dupa ce rula anumite sunete, dupa care se restarta tot sistemul. Problema a tinut de driverele mele de sunet, probabil. Dupa ce am scos Hardware Accelaration (din Windows / Control Panel/ Sound Video and Audio Devices) problema a disparut. Dar nu cred ca tine de ce ai tu. Zi-mi ce windows ai si poate gasesc ceva pe forumuri, pe undeva.

| Paix explică (pentru Andrei7520152):

Win SP2 am si eu, dar oricum il voi schimba cu SP3

| Andrei7520152 a răspuns:

Si te mai joci sau ai sters jocul? apropo ce placa video folosesti?

| Paix explică (pentru Andrei7520152):

Pai jocul l-am sters ca nu avea rost sa-l tin...
Nu se pune problema placi e noua si e foarte buna, special gamig Ati Readon 1950x Pro DDR3 512 dual core pixel shader 3

| Andrei7520152 a răspuns:

De regula se pune problema placii pentru ca jocurile vechi nu ruleaza foarte bine pe hardware nou. Asta doar in cazul jocurilor aparute inainte de WinXP ca ofp de exemplu.

| Paix explică (pentru Andrei7520152):

Mda... Dar placa mea are si un gpu second pentru jocuri mai vechi cu cerinte mai mici ...in fine.
Voi intakla Win SP3 Dark Edition sper sa -mi mearga bine.
Apropo tot respectu pentru un gammer OFP!