| Paranormal12 a întrebat:

Ce inseamna ca ai facut flood pe un site? Cica ca m-a banat ca am facut flood. x-((

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Trimiterea mai multor mesaje intr-un interval mic de timp se numeste flood prin repetare. Flood-ul este inundarea unui server, server pe care e gazduit site-ul respectiv cu un număr enorm de cereri, care blochează activitatea serverului prin sufocarea legăturii la Internet a acestuia sau prin încarcarea extremă a procesorului. Atacurile pot fi de tip distribuit, un singur server fiind "doborât" prin atacul concertat a câtorva zeci sau sute de calculatoare din reţea. În general serverul îşi revine singur dacă atacul încetează.

| Paranormal12 explică (pentru neluL):

Adica daca am comentat mai multe videouri pe Youtube(19) am facut flood?

neluL
| neluL a răspuns (pentru Paranormal12):

Adica DA!