| iliesbogdan a întrebat:

Ce părere aveti despre Dark Souls?
Pare extrem de fun, dar e si intimidant s am impresia ca nu o sa pot bate nici tutorialul.
Ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| misu2315 a răspuns:

Eu am terminat dark souls 1 si aproape si dark souls 2. E intr-adevar greu si o sa iti ia ceva vreme pana te obisnuiesti cu dificultatea. Tot ce iti trebuie este rabdare pentru ca sunt multi inamici care te vor pune la pamant sau sa te omoara pe loc. Mie mi-a trebuit cateva luni sa il termin si am bagat cam 60+ ore. Ce mi-a placut la joc este ca dificultatea a fost aceeasi in tot jocul, adica la inceputul jocului a fost cam la fel de greu ca si la sfarsit deoarece la inceput nu ai decat niste arme si armuri slabe dar la final ai armuri si arme bune dar si inamicii sunt pe masura ta. Sunt multi bossi care sunt intr-adevar foarte greu de batut deoarece orice armura sau arma ai avea el tot te va lua dintr-o lovitura si trebuie sa te focusezi mai mult pe a incerca sa eviti acele lovituri. Recomand jocul oricui care are timp si rabdarea necesara.

| iliesbogdan explică (pentru misu2315):

Ceva tips n' tricks? Ceva sfaturi? Consideri ca ar trebui sa il iau. Adica, odata ce il intelegi pare super distractiv. Si e 60 lei pe g2a. Am ceva banuti deoparte. Dar merita?

| iliesbogdan explică (pentru misu2315):

Ceva tips n' tricks? Ceva sfaturi? Adica, odata ce il intelegi, pare super misto. Si pe g2a e 60 lei. Am ceva banuti deoparte pusi. Dar, totusi merita? Nu da spoilere pls ca oricum am primit destule.