| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Ciao,am si eu o problema tampita rau, acum 2 ani am inceput sa joc tampitul de joc Metin2, am jucat in jur de vreo 1 an si jumatate, devenisem obsedat de tot, stateam cate 10 ore pe zi, credeti-ma, stateam noaptea pana la ora 4-5 pe laptop si jucam metin2, eram pur si simplu obsedat, iar de vreo 7 luni in coace m-am lasat de el, iar acum vad pe net o gramada de reclame metin2, si din cate am vazut a inceput sa devina mai fain si acum imi trebuie iar sa joc, dati-mi va rog un sfat ceva sau spuneti-mi ce sa fac sa nu imi mai trebuiasca metin2 toata viata mea, funda!

10 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

De ce noi? happy TU! Motiveaza tu de ce esti obsedat de Metin2! Mie mi se pare o prostie, in orice caztongue... happy. Scoate motivele prostesti! Si nu te mai juca!

| skorgan a răspuns:

Cel mai bine e sa nu mai stai pe internet sau, sa te joci pe siteuri care nu au reclame.

| BeHappyOriceArFi explică:

Nu stiu ce sa zic, eu toata ziua stau pe youtube, facebook, dark orbit si counter strike, chestia este ca imi place si foarte mult metin2-ul si de asta ma tenteaza, doar ca daca incep, iar stau toata ziua pe el, degeaba spun eu ca stau o ora sau 2, eu mai adaug vreo ora, 2 chiar hai inca 30 de minute, si tot asa pana se duce dimineata catre seara sad, totusi voi face tot posibilul sa nu il mai joc.

| Laurentiuuu a răspuns:

Vinde contul, sau dal la cinevawinking

| BeHappyOriceArFi explică (pentru Laurentiuuu):

Ai citit bine intrebarea? Oricum,eu pe orice server as juca as deveni foarte bun, la cat eram de obsedat am invatat tot, si totusi, mai citeste odata intrebarea, Cu Atentie!

| Laurentiuuu a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

Bunule,joaca ro daca esti asa de un,in plus nu trebuie sa fii obsedat, tu nu stii sa apreciezi un joc.
Apuca-te de un shooter online, un RPG, WoW, LoL etc.

| BeHappyOriceArFi explică (pentru Laurentiuuu):

Am jucat pe ro, am avut lvl 54 (leonis), eram chiar foarte bun, dar m-am lasat de el, si acum nu mai am contul findca GM mi-a sters caracterele straight face, si ti-am zis ca eu vreau sa ma als de mt2 si tu imi zici sa ma apuc de ro straight face, si stai linistit ca, cunosc si eu jocuri, runes of Magic, shaiya, si multe altele.

| Ferencz_Kobra_Adrian_1983 a răspuns:

Se vede si dupa nume... joacate rahat-ul ala de joc daca iti place -.- obsedat

| Laurentiuuu a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

Da cel mai bun,de pe servar.
Daca GM-UL te-a sters caracterele, poti da GF (Gameforge) in judecata, si iti ei contul+Mii de md, daca mergi pana in Germania, ai dovezi etc, dar tu minti asa ceva e total aiurea.
Nu stii sa mintiwinking

| BeHappyOriceArFi explică:

Va frate deci fii atent ce prosti mai sunt unii oameni, ei le cer un mic sfat si eu imi zic numai tampenii, Ba! Eu nu mai vreau sa ma apuc de Metin2 si nu vreau sa vand nici un cont nici nimica in legatura cu el(voi chiar sunteti chiori), am cerut un mic sfat ca sa nu imi mai trebuiasca, doar ca voi nu prea aveti minte in capu ala, mai bine stergeti comentariile sa nu le mai vada altcineva sa va faceti de ras.