| chio97 a întrebat:

Cine imi da cel mai tare server de samp roleplay romanesti are funditabig grin

179 răspunsuri:
| Meffix77 a răspuns:

Hostname: [0.3z]DevilZ RPG -/startlevel pentru începători.
Adress: rpg.devilz.ro:7777
Players: x/100
Ping: 14
Mode: Devil Zone RPG v2.0.3
Map: San Andreas

| MiTa96 a răspuns:

"Salut tuturor. Cautati un server cu un GameMode frumos, fara buguri, unde nu toti playerii sunt helperi sau admini, cu un staff ok unde sa jucati linistiti? Va asteaptam pe SAMP.INDUNGI.RO, un server cu o atmosfera minunata in care toata lumea cu siguranta se va simti foarte bine.Pentru inceput, incepeti cu level 3 si 5.000$.Economia este una normala, o masina modesta costant intre 10.000-20.000$, deci oricine are sansa la bunuri atata timp cat munceste. Avem 18 joburi, printre care cele mai bune fiind Car Jacker, Sweeper, Garbage. Aveti nevoie de ajutor? Nu ezitati sa intrebati adminii.Staff-ul este nerabdator sa va ajute oricand si oriunde. Avem 12 factiuni, care le puteti gasi pe forumul nostru.Intrati pe www.indungi.ro/forum - > Gta SAN ANDREAS - > Roleplay SAMP.Pe langa acestea, inca mai cautam leaderi la unele dintre ele.Asa ca, va asteptam : SAMP.INDUNGI.RO "

HostName: InDungi Romania | Roleplay Gaming [Unique GM]-[0.3
Address: 93.119.26.224:7777
Players: 35 / 100
Ping: 4
Mode: Indungi v2.0
Map: Los Santos

| Mitzocku a răspuns:

HostName: funteam.ro
Address: 178.157.85.152:7777
Players: 3 / 50
Ping: 13
Mode: FunTeam-RPG V0.7
Map: San Andreas
INTRA CU PRIETENI!

| Fcdb_Becks_1997 a răspuns:

HostName: Gta.Gamesiasi.Ro
Address: 80.96.216.233:7777
Players: x / 50
Ping: 12
Mode: Romania
Map: San Andreas

Toti vom incepe de la level 1. Cu o suma relativ medie de bani.
De aici fiecare va trebui sa munceasca pentru bani, nu veti primi nimic de la admini! ( Doar prin donatii )

-Economia Serverului

Economia serverului este una relativ medie, nici prea mult nici
prea putin, deoarece dorim sa satisfacem toti jucatorii, cei carora
le place o economia mai mare si cei carora le place o economie mai mica.

Bataliile pentru teritorii intre mafii sunt dezactivate in momentul de fata,
dar avem un sistem in care pentru fiecare membru dintr-o mafie rivala omorat,
vei primi 5000$ + 1000 materiale pentru a-ti creea arme si 100 g droguri

Avem si un magazin de etnobotanice de la care va puteti umple viata si armura.
Tastati /get drugs sau /get crack in-game pentru mai multe. Magazinul este
scriptat personal de catre un owner al serverului.

Eventuri organizate de catre admin ZILNIC! :
-Spanzuratoarea
-Hunting EVENT
-Fast event
-Deagle event
-CT vs T
-Last Car Standing
-Simon Spune
-Get TO
-Multe altele

| armagedon2010 a răspuns:

HostName: OnLY Romanian!
Address: 82.77.230.64:7777
Players: 0 / 100
Ping: 94
Mode: bsGaming R.P.G v0.5
Map: Los Santos
Se dau bani si lidere!

| Frosty a răspuns:

HostName: Mistocarii Rpg. [0.3e]
Address: 94.176.163.52:7777
Players: x / 54
Ping: 21
Mode: Rpg
Map: Romanian Map Cine vrea sa se

| Frosty a răspuns:

HostName: Soft-Gaming Comunity [0.3e]
Address: soft-gaming.zapto.org:7777
Players: xx / 50
Ping: 37
Mode: Godfather © Theg.Ro
Map: San Andreas
Srv nou recrutam admini/helperi

| FyXTeDi a răspuns (pentru Frosty):

Intra pe samp.harplay.ro daca nu merge cu litere mici incercati cu litere mari e SUPERB SV

| denisboss00 a răspuns:

HostName:ExcessRP:RPG
Adress:93.119.26.247:7777
Players:XX/50
Mode:EX-RPv.01
Map:Los Santos
Exista 17 joburi si 14 factiuni.
Cand intrati va rog dati /report m-a adus denis.sipos

| Eduardo_Don_1998 a răspuns:

RGaming revine in FORTA, intra si tu si fa-ti cont http://forum.rgaming.ro/ iar diseara la ora 19:00-20:00 cel tarziu ora 21:00 SERVERUL va fi ONLINE! (Imi cer scuze de mesaj) da si tu mai departe sa ne adunam cat mai multi pe forumu si pe server. MULTUMESC!

| Teolesu a răspuns:

Samp.linkmania.ro:7777 si RPG.B-Zone.Ro:7777

| MariusBalannn a răspuns:

| Rusu_Andrei_1997_Hnt6 a răspuns:

HostName: GameLife: StreetGame RPG-GF Pro-Official [0.3z]
Address: 185.36.253.149:7777
Players: 0 / 50
Ping: 23
Mode: PG:RP v4.8c
Map: LS and SF

| tvet3 a răspuns:

Intrati si voi pe servarul asta Hostname: Krevey Romania:RPG Servar [0.3x] Addres:93.119.30.155:7777

Este versiunea [indungi.ro][rpg.pac4life.ro].

| Liviu1997 a răspuns:

Http://s30.postimg.org/3vm1p2um9/server_intro.png

HostName: Hard Roleplay l www.hard-roleplay.com
Address: 93.119.30.154:7777
Players: 25 / 100
Ping: 155
Mode: H-RP 1.2 Release
Map: Los Santos

| Cty_Cata_1997 a răspuns:

HostName: Salaj RPG [0.3z] /newbie+30min=1payday
Address: 93.119.30.133:7777
Players: x / 50
Ping: 18
Mode: Salaj|RPG v0.3
Map: San Andreas

Se cauta Lideri, va asteptam!

| SuguS_1879 a răspuns:

Connect 188.241.14.121:7777, se cauta STAFF + lidere! Sloturi 300 / server roleplay! Cand intrati /report M-a adus Gygiok! GoGoGo!

| barbulescu12 a răspuns:

b-team.zapto.org:7777

| darius574 a răspuns:

Cel mai tare sv e rpg.onegame.ro:7777

| darius574 a răspuns:

HostName: kent-samp.profgamers.ro dam slot 2
Address: 94.176.163.104:7777
Players: 1 / 60
Ping: 15
Mode: Version [RP] v5.5.6
Map: Los Santos

trebuie sa il incerci

| DaNyelwTF a răspuns:

HostName: [WIPE]x-Arena Official RPG [30 on LV up]
Address: 93.119.26.208:7777
Players: 4 / 100
Ping: 23
Mode: xArena RPG
Map: San Andreas

| AmiNo a răspuns:

HostName: JoinGaming RPG - Dam skill 5 la joburi! [0.3e]
Address: 94.176.163.32:7777
Players: X/ 60
Ping: 22
Mode: JoinGaming RPG v1.0
Map: San Andreas

Acest Server este de curand deschis, are un gamemode unic si este Roleplay :

Factiuni:
Politia Romana
Armata Romana
S.R.I
S.M.U.R.D
Hitman Agency
Remorcari Auto
School Instructor
News Reporters
Clanul Sadoveanu
Clanul Camataru
Clanul Duduianu
Clanul Corsicanu
Clanul Capone
Clanul Camataru
Rromi
Taxi

Serverul este foarte frumos.Va asteptam cu multa placere

| Truse_Victor_1983 a răspuns:

Rpg.whitecs.ro! Recrutam lideri/helperi cu experienta si activitate!
De inceput lvl 2 si 5 kk! www.whitecs.ro! Eventuri si lvlup la 15-20-25 playeri! gogogo

| MaNo9 a răspuns:

Namestraight face|SccS-Zone||The best RPG-server!||[0.3e]
ip:77.36.66.219:7777
players: X/50(de obicei suntem peste 20-30)
Ping:10
map:SccS Romania
Mode:SccS:Rp v1.4a

Despre Server:
Comunitatea noastra este formata dintr-un staff foarte mic si cautam playeri pentru staff si da-mi si lidere... daca esti activ pe server la inceput cel putin doua ore noi iti dam banii de o masina si o casa la alegerea ta(la casa nu conteaza lvl-ul). La noi pe server este aproape totul "Real Life" "Role Play" ca exemple sunt: -trebuie sa iti pui centura cu comanda /centura inainte de a pleca cu masina iar la motor, nrg trebuie sa iti pui casca cu comanda /casca deoarece siguranta este important, daca nu faci aceste lucruri risti sa primesti amenda de la un agent de politie! -iar ca sa nu termini benzina din vehicul poti apasa tasta n ca sa oprest motorul!

Noi avem urmatoarele FACTIUNI:
1. Police Departament[ID]
2.F.B.I[ID]
3.National Guard[ID]
4.S.M.U.R.D[ID]
5.La Cosa Nostra[ID]
6.The Rusian Bratva[ID]
7.Primarie[ID]
8.Hitman[ID]
9.Pro TV[ID]
10. Taxi ABC[ID]
11.School Instructor[ID]
12.The Babg Boys[ID]
13.Tractari Auto[ID]
14.Varios Los Azectas[ID]
15.The Ballas[ID]
16.Club SccS[ID]
17.Grove Street[ID]

Joburile Serverului Sunt:
[b]Legale[/b]:-Truncher,BusDriver,Avocat,TaxiDriver,Dedectiv
[b]Ilegale[/b]big grinealer de Masini, Dealer de Droguri
PSbig grinaca vrei sa aflii si celelalte Joburi te asteptam pe server sa le incerco! big grin

Cam aceste sunt factiunile noastre iar majoritatea nu au lider si cauta un lider priceput si experimentat, ACELA POTI FII CHIAR TU!winking
NOTAbig grinaca intri pe acest server te rog foarte mult sa dai /report Ma adus MaNo iar daca faci asta eu voii fii Non-Stop pe server si te voi ajuta cu: Bani, Masini, Case, Buguri!winking
Comunitatea SccS te asteapta cu drag! :cheers:

| ghibancostin a răspuns (pentru MaNo9):

Interesanta descrierea, dar ip-ul nu merge(cel putin la mine)...imi apare retrieving info...ma poti ajuta? chiar as vrea sa vad cum este serverul

| RoB3rToFcSB a răspuns:

[center][b][size=200][color=#000000]SAMP.ProIlegal.Com : GF Server [0.3x][/color][/size][/b]
[img]http://i.imgur.com/0r2k1LY.png[/img][/center]

[b][color=#FF8000]HostName: ProiLeGaL:The Official GF Server [0.3x]
Address: samp.proilegal.com:7777
Players: x / 100
Ping: 3
Mode: ProiLeGaL
Map: San Andreas[/color][/b]

[b][color=#000000]Factiuni:[/color]
[list]
[*][color=#0000BF]Police Departament[/color]
[*][color=#0000FF]FBI[/color]
[*][color=#0040FF]National Guard[/color]
[*][color=#BF4040]Medics[/color]
[*][color=#BF0000]The Mafia[/color]
[*][color=#804000]The Triads[/color]
[*]TowCar Company
[*]Hitman Agency
[*][color=#FF40FF]News Reporter[/color]
[*][color=#FFFF00]Taxi Company[/color]
[*][color=#FF80FF]License Faction[/color]
[*][color=#800080]Ballas[/color]
[*][color=#FFBF00]Los Santos Vagos[/color]
[*][color=#40BFFF]Varios Los Aztecas[/color]
[*][color=#008000]Grove Street[/color][/list]

[color=#000000]Cluburi:[/color]
[list]
[*]NFS
[*]NRG[/list][/b]

[b][color=#000000]Joburi:[/color][/b]

[color=#000000][size=85]Legale:[/size][/color]
[b][list]
[*]Detective (Detectiv)
[*]Lawyer (Avocat) [color=#40FF00]$[/color]
[*]Car Mechanic (Mecanic de masini)
[*]Bodyguard (Garda de corp)
[*]Car Dealer (Vanzator de masini) [color=#40FF00]$[/color]
[*]Boxer
[*]Bus Driver (Conducator de autobuz)
[*]Trucker (Camionagiu)
[*]Garbeage Collector (Gunoier) [color=#40FF00]$[/color]
[*]Paper Boy (Ziarist)[/list][/b]

[color=#000000][size=85]Ilegale:[/size][/color]
[b][list]
[*]Arms Dealer (Traficant de arme) [color=#40FF00]$$$[/color]
[*]Drug Dealer (Traficant de droguri) [color=#40FF00]$$[/color]
[*]Whore
[*]Car Jacker (Spargator de masini) [color=#40FF00]$[/color][/list][/b]

[b][color=#FF0000]# Alte info Importante:[/color]

-[color=#FF4000]Derby[/color] [color=#40FF00]Events[/color]
-[color=#FF4000]GunGame[/color] & [color=#0040FF]CT[/color]vs[color=#FF0000]Tero[/color] [color=#40FF00]Events[/color]
-[color=#FF4000]LCS[/color] & [color=#0040FF]LBS[/color] [color=#40FF00]Events[/color]
-[color=#000000]Fast[/color] [color=#40FF00]Event[/color],[color=#FF4000]Stunt[/color] [color=#40FF00]Event[/color],[color=#FF4000]CashBox[/color] [color=#40FF00]Event[/color] si [color=#FF4000]GetWet[/color].
-Mini Events = Deagle,Knife,Uzzi, M4, Ak47 si altele.
-War (intre ganguri) cu premii!(Mats, Drugs, Bani)
-Avem 2 cluburi (NFS / NRG)
-Sistem de [color=#40FF00]Shop[/color] Mats.
-Primesti [color=#FF0000]NRG-500[/color] la level 3.
-Masini personale
-[color=#FF0000]Premium Account[/color](Cont Premium)[/b]

[b][color=#000000]Eventuri Mari:[/color][/b]
[b]-[color=#800000]Last Gang Standing[/color] (odata pe luna)
-[color=#800040]Supremacy[/color] (odata pe luna)
-[color=#800080]Deagle Masters[/color] (1vs1 | 2vs2)
-[color=#8000BF]Faction War[/color] (fiecare factiune se bate pentru a castiga.Inclusiv factiunile pasnice)[/b]

[center][b][size=200][color=#000000]Intra si tu chiar acum![/color][/size][/b]

[img]http://i.imgur.com/0r2k1LY.png[/img][/center]

[center][b][size=50]CopyRight © 2013 - [color=#40FF00]ProiLegal.Com Server[/color][/size][/b][/center]

| CwDa a răspuns:

Rpg.Pg-Zone.Ro *GOGO* server nou! aduti si prieteni! happy.

| AndreiPeres a răspuns:

Rpg.bugged.ro sunt peste 300.000 de mii de player inregistrati.Dai si tu o privire pe panel http://bluepanel.bugged.ro/ Si mai este si red.bugged.ro este cel de al doilea server panelul e http://redpanel.bugged.ro

| Veja_Cosmin_1996 a răspuns:

HostName: RedzMax RPG - 10 MAI 2013: LVLUP+$200, 000+UNWARN!
Address: rpg.redzmax.com:7777
Players: 215 / 300
Ping: 30
Mode: RZM:RP v0.6.3
Map: San Andreas
Este un server frumos.
Factiuni : Politia romana, Serviciul roman de informatii, Armata romana, SMURD, Guvernul, Taxi, Scoala de instructori, Hitman, Reporteri de stiri, Familia 15th avenue, Dallas, orleanos, familia falcone, sacra coroana unita si Bonnano

| Grigore_Budac_1987_7c6Y a răspuns:

HostName: Royal Roleplay | www.gtagame.ro
Address: 93.119.26.145:7777
Players: x / 50
Ping: 64
Mode: Roleplay 1.6.1
Language: RO