| KenaSebi a întrebat:

Cine imi face un PC de gaming adica o configuratie PC in valoare de 3300 lei? Am facut si eu una si nu stiu daca se putea pune ceva mai bun.
Link configuratie:

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2713538/

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

E buna configuratia ta, doar ca ai facut o greseala de amator, am pus o singura memorie de 8gb ram in loc sa pui 2 adica o placuta de 4gb si cealalta de 4gb, este recomandat sa ai 2 placute de ram ca sa iti lucreze in dual channel, iar ce ai facut tu acolo nu e bine pentru ca iti merge in single channel, in rest totul e ok si puteai sa iesi mai ieftin daca iti luai un hard disk de la WD blue si dupa mai puteai sa bagi ceva bani in placa video

3 răspunsuri:
| bogdan88 a răspuns:

E buna configuratia ta!

Răspuns utilizator avertizat