| Vidacu69 a întrebat:

Cum fac sa bag in gm-ul meu de samp o poarta care se misca? De exemplu una de pd. Adica am invatat sa fac mape pe mta....stiu sa o bag in gm da cum fac poarta/bara sa se miste?
Vreau sa invat sa scriptez... daca aveti sfaturi sau exemple..nu stiu orice ...lasati aici sa invat si eu va rog.

5 răspunsuri:
| KostasxD a răspuns:

Te ajut eu pentru doar un cod de paisafe card.

| RaduTN a răspuns (pentru KostasxD):

Ba prietene, daca ajuti bine daca nu, taci! Nu mai veni sa cersesti bani!

| Vidacu69 explică (pentru RaduTN):

Mersi de sustinere.

| RaduTN a răspuns (pentru Vidacu69):

Pentru putin, te-as ajuta si mai mult avand in vedere problema dar nu stiu sad

| SasNetRomania a răspuns:

Cu o simpla cautare pe google ai raspunsul LA ORICE VREI DIN LUMEA ASTA!
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=345906
Aici ai un exemplu foarte simplu.
Cei care cer bani din script mi se pare foarte corect, scripterul samp e ca un arhitect de bloc/casa :)