| AlinutZzZ a întrebat:

Daca cineva te ameninta OOC care ar fi ce-a mai corecta actiune?
Sa nu il bag in seama, iar in functie de amenintari sa il reclam.
Sa il omor mereu cand il vad pe strada.
Sa imi anunt baieti, sa il prindem il omoram si primeste CK!(Character Kill)
Ce este ban-evading?
Atunci cand este un admin spec pe tine, si iti dai /q inainte sa-ti dea ban.
Atunci cand folosesti programe speciale pentru a te debana singur.
Atunci cand iei ban pe un cont si joci pe altul fara permisiunea unui admin principal.
Ai voie sa inseli un player de bunurile acestuia (SCAMMING)?
Nu, este interzis complet.
Am voie sa-l insel doar de bani, nu de alte bunuri.
Doar de masini si case.
Ai voie sa ai mai multe conturi?
Doar unul.
Da, cate vreau, dar fara sa-mi transfer bunuri unul de pe celalalt.
Maxim doua conturi.
Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:
Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill
RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer
RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
Care este metoda corecta pentru a obtine ajutorul unui admin in joc?
Folosind /report sau /re.
Prin a da un anunt.
Vorbind OOC si cu Caps-lock astfel incat acesta sa vada.
Impreuna cu un amic de-al tau vezi un caracter de femeie pe server, care dintre urmatoarele actiuni este gresita, conform regulamentului:
Ii spun usor, fara sa ma auda nimeni ca am droguri de vanzare
Sa cobor la ea, o intreb ce face, o scot in aceeasi seara la un suc si apoi o jefuiesc si o las libera
Ma imprietenesc cu ea si peste doua zile o violez, fara voia ei
In timpul unei urmariri, cazi cu masina in apa si aceasta iti este distrusa. Ce trebuie sa faci in continuare?
Dau /q si apoi revin cu o alta masina in urmarire
Inot in larg, ma scufund, ma omor si ajung la spital si am scapat de ei
Ies din apa, ma predau sau incerc sa fug in speranta ca scap de ei
Ce trebuie sa faci in cazul in care cineva iti buseste masina?
Mergi in continuare ca si cum nimic nu s-a intamplat.
Sa faci roleplay in functie de cat de grava e situatia.
Scoti arma si il omori pe respectivul.
Atunci cand vrei sa lovesti pe cineva, care este cea mai roleplay actiune?
Folosesc comanda /knockout deoarece de asta e aceasta comanda.
/me ridica mana dreapta, strange pumnul, il trage in spate si incearca sa-i aplice o lovitura in fata lui X, asteptand reactia lui.
/me trage mana in spate si-l loveste pe X in fata si-i rupe nasul si maxilarul.

dati-mi raspunsurile pentru samp roleplay pls

2 răspunsuri:
| HouseMusicx a răspuns:

Nu o sa iti dea nimeni raspunsuri, tu trebuie sa inveti roleplay si sa gandesti roleplaywinking.
BAFTA!

| AlinutZzZ explică (pentru HouseMusicx):

Am incercat de 200 de ori frate am citit regulamentu da pentru gatu masi nu scrie nicaieri:
AI voie cu nume celebre?
Ori care e incorecta
cersetor
vinzi din portbagaj ak47
etc NU AM VAZUT ori ce inseamna ban evading!