| Sparkii a întrebat:

Deci am o problema gravaa am un calculator flamingo luat prin 2007 2008 si cand l-am luat mai frate mai frate avea o viteza de pocesaree incredibila cand ma uitam la filme se vedea super bine 2010 a anceput sa scartaie nu mai imi arata asa de repede programele cand ma uit la filme se vede an reluare vai de el mi-am reinstalat windindosu tot la fell deci nu stiu ce sa-i mai fac aveam un pc de la un var iel l-a luat prin 2001 cred asa si mi l-a dat mie an 2012 ca sora mea l-a luat pe ala noua mai fratioara mergeau jocurile pe el superr bine mergeau mai bine ca la asta si la asta mergeau an reluare si pc ala sa farmat de fapt nu se mai aprinde si am ramas cu asta cum sa fac sa fie ca la anceput cu el sa mearga mai repede si anca cv nu-mi citeste sidiurile imi arata ca se citeste dar nu aparr windosu cand al instalez merge al citeste hellp vreau sa-mi bag pe el windpus 7 si nu stiu cum sa fac? sa-mi fac imi puteti spune va rog cum al fac am vazut pe net si cat este acumaun pret la o unitate big grin tot flamingo sau ceva de genu dar sa fie buna spuneti-mi preturile va rog mult msss

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cand te hotarasti ce vrei (foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

Din povestea ta am inteles ca vrei sa-l faci pe cel care il ai, ca vrei sa instalezi sistemul de operare dar si ca vrei altul!
Daca lasi un reply la raspunsul meu da-mi si detaliile computerului actual si mai exact, procesor, memorie RAM si placa video.

O unitate completa si ieftina uite aici -> http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/storm-500/

8 răspunsuri:
| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, TequilaFan

Daca spui ca ti-a mers inainte, procesa cu viteza sunetului, singura problema este igiena. Curata unitatea de praf, absolut tot, schimba pasta termoconductoare.

O zi buna, Afrobelgianu.

| Sparkii explică (pentru AfroBelgianu):

L-am curatat cu aspiratoru si peste tot si tot asa imi face pot sa-i bag? ramy de la celalalt an al meu dar cum arata ramy si unde al bag daca imi spui cum arata si unde sa-l bag funda

| Sparkii explică (pentru neluL):

Unde scrie pretu? poti sa-mi dai si pret de laptop carei mai ieftin ori pc ori laptop?

neluL
| neluL a răspuns (pentru Sparkii):

Nu vezi pretul in dreapta? -> 1.849, 99 RON
http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/storm-500/
Pc-ul este mai bun, laptopul e limitat si mai scump!

| Sparkii explică (pentru neluL):

Adica 11 milioane? big grin

neluL
| neluL a răspuns (pentru Sparkii):

Adica 18 milioane si cinci sute lei vechi!

| Sparkii explică (pentru neluL):

Ee chiar ieftin pe ala vechi am dat 31

neluL
| neluL a răspuns (pentru Sparkii):

Pai sunt si mai scumpe in functie de preferinte! Eu ti-am oferit o varianta ieftina si buna!