| VastoLorde99 a întrebat:

Deci la mine nu merge sa fac server de metin 2 din cauza ca n-am ip routabil sau nu mai stiu eu ce. Dar daca fac prin ip forwarding va merge si daca da va rog sa-mi spuneti cum.si as mai vrea sa stiu daca exista riscuri sa nu mearga... Funda pentru cel care ma ajuta

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

1. Nu exista din cauza ca nu ai, ci mai degraba, din cauza ca ai ip dinamic.
2.ip forwarding, n-are nici cea mai mica legatura. Se numeste port forwarding, si poti face asta daca ai un router, modem.
Poti incerca sa faci prin no-ip sau hamachi dar o sa fie greu. Exista si riscuri sa nu mearga, daca nu sti ce faci.

| VastoLorde99 explică (pentru CM7YRE):

Da am vazut niste tutoriale pe net,,, Am router romtelecom huawey dar meniul nu e ca acolo si nu stiu cum sa fac imi explici si mie