| daryus2221 a întrebat:

[FUNDA] Salut, am o problema la World of Tanks, cand intru in el imi da o eroare "Failed to connect to update service, for details, see log file"

De ce? Si cum pot rezolva?

Va rog un raspuns cat mai repede.

Apropo, la log imi da asta:
10/05/2013 00:32:04 Cleaner: Start.
10/05/2013 00:32:08 Cleaner: Stop.

Funda. happy

5 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Ia ăsta prima dată, deschide arhiva şi execută fişierul http://dl-support.wargaming.net/wot/ru/updates/wot_pref.zip
Dacă nu merge:
1. Mergi în dosarul unde s-a instalat jocul, implicit C:\Games\World_of_Tanks\ apoi șterge toate fișierele din dosarul Updates
2. Descarcă http://goo.gl/0kBsB în dosarul cu Updates, C:\Games\World_of_Tanks\Updates spre exemplu apoi rulează iar jocul.

| daryus2221 explică (pentru DDCC):

Tot nu merge... cand dau ruleaza, intra in joc, acolo imi scrie "Se incarca, asteapta..." si dupa ce se incarca se inchide singur.

| DDCC a răspuns (pentru daryus2221):

Spune-mi ce Windows folosești și de când ai problema asta.
Apoi, șterge/dezinstalează de tot jocul după care fă o curățenie prin regiștrii cu Advanced SystemCare--> www.goo.gl/o0Emj
Şi Ccleaner se poate ocupa de asta, poate ai auzit de ele însă garantez că nu face cât Advanced.
Apoi redescarci jocul, dar încearcă să schimbi partiţia.

PRIMA dată fă un release şi renew la porturile DNS:
Click pe Start> Run> scrii CMD, dai enter apoi scrii
IPCONFIG /RELEASE dai enter APOI
IPCONFIG /RENEW și enter.

| daryus2221 explică (pentru DDCC):

Sa fac curatenie prin registrii adica sa dau "scane" nu? Si folosesc Windows 7.

| Ginel_Ciuculan_1993 a răspuns:

Imi da aceiasi eroare si nu stiu cum sa o rezolv,,, [img]http://i.imgur.com/Kb2dzbi.png[/img]