| Clarissaaz a întrebat:

Hey cum se joaca jocul Transformice adica eu ma joc dar nu prea stiu cum sa sar si sa fac alte lucruri ce trebuie a faci cand esti shaman etc.

Răspuns Câştigător
| AndreiDJ a răspuns:

Sa incepem de la shaman:
Cand vrei sa prinzi baloane iei balonul din tabelul cu diverse lucruri si apesi pe C si iti apare o ata, ata o pui la picioare sau la gat, cand trebuie sa prinzi scanduri iei scandura de orcie lungime si apesi pe B ci o pui in locul dorit scandura alesa si dai clik pentru a o salva si astepti o secunda sau 2 secunte pana se incarca obiectul dar B merge numa la cele doua scanduri scurta si lunga, si apoi iei iarasi o scandura sau ori ce obiect si apesi pe C si iti va aparea un punct galben(punctul este la pijlocul obiectului daca vrei sa pui pe marginile obiectului punctul galben dai de mai multe ori pe C)si cand vrei sa faci obiectul transparent apesi pe space. Daca vrei sa pui multiple cum arfi cutia mare sau mica sau nicovala, hai sa-ti explic cu cutia mare apesi pe 6 apoi pe C (nu e o bligatoriu so legi de un alt obiect)si apoi ti apasat pe 6 si dai in acelasi timp si pe clik, la fel si cu cutia mica dai pe numarul lui cutia mica adica 5 si dai iarasi pe C si ti apasat pe 5 si dai in acelasi timp si pe clik.si nu am nevoie de fundita eu ma multumesc ca te-am ajutat o taracawinking, si sa te invat sa te cateri de exemplucum fac ceialnti priceputi e mai greu sa te invat.

9 răspunsuri:
| LifeDrug a răspuns:

Pai trebuie sa iei branza sa o duci la gaoura aia cu un soarece in ea ...Sunt diferite feluri de mape unele dificile unde ai nevoie de shaman si altele simple pe care le poti face si singur. Te misti pe sageti. Cand esti shaman ii ajuti pe altii sa duca branza la gaura si ai diferite unelte in dreapta de obocei te poti descurca cu balon ( iei balon apesi tasta C si dai click pe soarecele caruia vrei sa-i dai balonul). Cam atat, daca vrei pai multe detalii scrie la chat la transformice /friends LifeDreams

| Clarissaaz explică (pentru AndreiDJ):

Ce ai vrut sa spui cu "te-am ajutat o taraca"?

| AndreiDJ a răspuns:

Pai te-am ajutat un pic

| Clarissaaz explică (pentru AndreiDJ):

Aha okhappy

| MelyTheSwettGirl a răspuns (pentru AndreiDJ):

Lasa ma ca nici tu nu ai stiut prima data cand ai inceput sa joci asa ca nu o face taranca...

| Iulian_cocheor_1993 a răspuns:

Ca sa sari trebuie sa dai pe insus! Fundita?

| AndreiDJ a răspuns (pentru MelyTheSwettGirl):

Te-am ajutat o țîrîcă ai priceput?

| alexmw1 a răspuns:

Buna eu iti voi povesti despre utility:daca vrei sa-ti faci un utility scrii exemplu asa /sala #utility45imperiaro dar in loc de imperiaro scrii numele tau de joc.....la utility e un lucru important cel care a creiat utilityul acela trebuie sa te faca admin si daca tu ai creiat utiltyu acela scrii asa! admin imperiaro dar in loc de imperiaro numele celului care tia cerut sai dai admin cam atat am avut sa-ti zic despre utility.

Asa acuma iti voi spune despre trib:ca sa-ti faci un trib trebuie sa dai la meniu apoi la trib si acolo scrii numele tribulu idar cu o conditie ca sa-l faci trebuie sa dai 500 branze iar daca vrei sa intri intr-un trib zici aa caut trib ok si daca vrei sa iesi din tribul accela cautu numele tau la trib si acolo ai o bulinuta mica dai pe ea si acolo scrie paraseste tribul dai acolo si la trib trebuie sa-i ceri sefulu isau co sefului sati deie un rang mai mare dar daca tu esti seful trebuie sa ai schibmi tu rangul membrilor.

Acuma iti voi spune despre cateva sale o sala foarteeee poplara este si cea mai populara este sala 801 ca sa poti intra pe ea trebuie sa scrii /sala 801 si sale populare mai sunt /sala vanilla, /sala 1, /sala #football, /sala #deat... si o sala care imi place mie foarte mult este /sala vulcan.

Acuma iit voi spune despre faptul ca nu exista hackuri la transformcie de branze exista dopar de capssuni aaaa si mi-am amintit acuma capsunile se cumpara sau dai sms ok.

Sper ca te-am ajutat cu placere sami asculti sfaturile daca ai invatat sa faci toate astea e in ordine :*

| DeNisuca_DeNisa_1993 a răspuns:

Păi nici eu nu prea știu să mă joc Transformice, dar am să iți arăt câteva lucruri despre șaman și altele.
Despre șaman :
Tu ai acolo un tabel și alegi ceva, de exemplu : o scândură, de care vrei tu mare sau mică și apeși pe B dar nu l-a chat și inainte de a pune scândura, mai poti apăsa pe C si V, asta e tot dacă nu ști să să umbli cu scândurile alea.
P.S : La C și V poti apăsa de trei ori si iti apare si in colt punctul, doar B stă in aer singur! Mulțumesc că ai citit acest mesaj!