| denisTiky a întrebat:

As vrea sa va intreb in cate FPS ruleaza GTA V pe un procesor Intel Core 2 Quad Q9650 3.0GHz, 12mb cache si evident 4 nuclee cu o placa video nVidia GeForce 710GT 2GB si cu 8 GB RAM.
! LA SETARI LOW!

P.S: Pentru cei interesati, intreb asta pentru ca as vrea sa cumpar jocul dar mai intai sa ma asigur ca ruleaza cat de cat bine. Si nu am pretentii la 80FPS pentru ca sistemul nu poate face fata acestui joc care este destul de nou, deci sa nu va aud cu critici in comentarii. Primul care imi va da cele mai multe detalii va primi funda. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Placa video este destul de slabă.
Din cauza ei, de abia vei scoate 30-40 cadre pe secundă cu toate setările pe minim și rezoluția HD, care totuși nu e chiar așa rău.

Să înțeleg că ai cumpărat acel Xeon modificat și s-a potrivit pe placa ta de bază? Dacă da, atunci e super, tocmai ai făcut o alegere inspirată.

| denisTiky explică (pentru SilviaDulcik):

Dar cu un GTX 650 cate as scoate?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru denisTiky):

40-50 cadre pe secundă cu setări minime-medii și rezoluția FullHD.

| alexboss2020 a răspuns (pentru denisTiky):

Nu stiu cat ai scoate, dar cu siguranta mult mai multe fps-uri decat un gt 710

| denisTiky explică (pentru SilviaDulcik):

Cum adica "si s-a potrivit pe placa ta de baza?". Putea sa nu se potriveasca?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru denisTiky):

Da. Sunt plăci de bază ce nu suportă orice procesor Xeon. Sunt și plăci de bază ce nu suportă procesoare Xeon, indiferent de ce versiune de BIOS îi pui.

| denisTiky explică (pentru SilviaDulcik):

Pai eu am placa de baza Gigabyte GA G33 DS3R. Il suporta?

12 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Jocuo e vechi de 4 ani deci nu e nou

| alexboss2020 a răspuns:

De ce toti aveti plci video pe ddr3, nimeni nu intelege ca placile video pe ddr3 sunt extrem de slabe si mai mult de un loc, cs go si altceva nu puteti sa jucati? Daca vreti sa jucati jocuri ca gta v, battlegrounds luativa pe ddr5 uite un ex
https://altex.ro/......222-07-20g

| denisTiky explică (pentru alexboss2020):

Am zis la P.S ca nu vreau sa aud critici! E un sistem slab care nu poate obtine frameuri multe un jocuri ca GTA V cu timpul o sa imi cumpar si o placa video noua si buna, adica o sa iau un gtx. Dar momentan placa video care o am am cumparat-o de o luna si isi face treaba de minune.

| alexboss2020 a răspuns (pentru denisTiky):

Te referi la gt 710? Cred ca isi face treaba bine pe net si aplicatii in jocuri nici un caz

| denisTiky explică (pentru alexboss2020):

In fine. Nu am chef sa ma mai cert acum pentru nimic

| denisTiky explică (pentru alexboss2020):

Gtx650 ar fi ok?