| Metea_Casian_1994 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum pot face Pure Dragon prin imperechere pe Dragon City fara sa folosesc Petroleum Dragon si Pirate Dragon(nu ii am)?

Răspuns Câştigător
| Fabi999 a răspuns:

Salut! am un prieten pe dragon city are lvl 31 care si-a facut Pure Dragon Simplu cu ajutorul a 2 legendary acestia find Crystal dragon si Wind dragon.Iti pot da date de cum se creaza acesti 2 legendary prin urmatori dragon : Soccer Dragon + Gummy Dragon iese Crystal si Armadillo Fire Dragon + Cool Fire Dragon iese wind sau mirror nu sunt sigur. Iti urez mult noroc

54 răspunsuri:
| DENNIS2001 a răspuns:

Si eu joc dragon city sunt level 24 si nu cred ca se poate sa faci pure dragon fara petroleu si pirate

| Metea_Casian_1994 explică (pentru DENNIS2001):

Eu am level 25 si am deocamdata am 2Legendary.

| Metea_Casian_1994 explică (pentru Fabi999):

Eu am o problema cu legendarii.Am 7legendari:5Legendary dragon, un Mirror si un necunoscut(il voi lua de la breeding )

| Metea_Casian_1994 explică (pentru Metea_Casian_1994):

Yess,mi-a iesit pure prin breeding de mirror +Legendary dragon.

| IonutzDeniss a răspuns (pentru Fabi999):

Sal am pus crystal dragon cu wind dragon si nu mi-a dat pure
trebuie sa dau normal sau cu 5 gems

| Udy_Roby_1998 a răspuns (pentru Fabi999):

Ii pot creea pe acestia doi prin breedin mountain sau ultra breeding tree? big grin

| wresling1 a răspuns:

Buna ma joc dragon city am lv 26 si inca incerc sa fac legendari... Se fac din soccer +cool fire?

| Metea_Casian_1994 explică (pentru wresling1):

Pai acum sunt expert, am completat toata Dragon Book, lv 38, am toti purii, am Ultra Breeding Tree si acum pot raspunde si eu la intrebari...Si da, din soccer+cool fire poate iesi unul dintre cei 4legendari si nu numai,din orice doi rari:soccer,cool fire,gummy,pirate, petroleum, armadillo sau altii daca am uitat vreo unul, se poate obtine logendar, dureaza 2zile imperecherea si 2zile oul

| Pintea_Sergiu_George_1995 a răspuns:

Da cool fire dragon+cool fire dragon=mirror

| Pintea_Sergiu_George_1995 a răspuns (pentru Metea_Casian_1994):

Cum pot face legendary dragon, wind dragon, crystal dragon

| aLeXsNs a răspuns:

Dar daca pun cool fire dragon + soccer dragon, trebuie sa dau 5 gems? sau dau normal?, eu am incercat de cate-va ori, si mi-a dat soccer si ice, credeti ca trebuie sa dau 5 gems?

| crystyy a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Legendary il faci din armadilo si gummy dar incearca de mai multe oriwinking

| Faicu a răspuns:

Mirror+Mirror=Pure
Mirror+Wind=Pure
Legendary+Crystal=Pure

| StanciuDaniel1990 a răspuns:

Eu folosesc un programel de aici http://dragoncitycheatool.blogspot.com/ ca sa-mi dea gold, mancare si gems :D

| Mihai546k a răspuns:

Http://www.facebook.com/micu.catalin57?ref=tn_tnmn da-mi cerere pe facebook si te voi ajuta

| alexcurat a răspuns:

Sall si eu joc dragon citi si il am pe pure si l-am imperecheat mirror + wind = pure

| Metea_Casian_1994 explică (pentru StanciuDaniel1990):

Imi cere survey si nu prea am incredere in survey-uri

| Fcsb_Alex_1994 a răspuns:

Pure dragon il faci din legendaty dragon si crystal dragon la breeding montain sau ultra breeding tree

| Fcsb_Alex_1994 a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Legendary = pirate + petroleum
crystal = gummy dragon + cool fire
wind ragon =?

| Fcsb_Alex_1994 a răspuns (pentru Faicu):

Adevarat k eu am pus legendary dsragon + crystal si mi-a iesit pure

| Fcsb_Alex_1994 a răspuns (pentru DENNIS2001):

Pure dragon se face din legendary dragon si crystal dragon

| StaiJosCaBassu a răspuns:

Legendary + Crystal = Pure
Crystal + Mirror = Pure
Mirror + Wind = Pure

| Stan_Edurd_Stan_1990 a răspuns:

Uite ce poti face...Cand eram si eu mai mediocru pe dragon city urmarea tutoriale de reproducere, si am combinat mai tarziu sorcer cu gummy.Me-a iesit mirror dar mai tarziu cristal. Deci inceaca sa faci reproduceri din astea cu rari co o sa-tio iasa.

| madalin2000 a răspuns:

Eu am level 30 si urmeaza sa fac pure din doi legendari oricare legendary dragon + mirror sau cristal+wind depinde oricum iti va iesi pure bafta

| Trif_Cosmin_1995 a răspuns:

Cum pot sa fac gummy? cine imi spune ii spun cum sa faca soccer.

| Trif_Cosmin_1995 a răspuns (pentru madalin2000):

Cum pot sa facu gummy va rog sa-mi spuneti?

| Ene_Bogdan_1995 a răspuns (pentru wresling1):

Sal.Si eu ma joc dragon city si am lvl 27 uite combinatii din care ti-ar putea iesi happygummy+gummy=wind sau mirror; armadillio+cool fire=crystal(nu iese mereu mie din aceasta combinatie mi-a iesit crystal dragon); si multi alti rari happy

| Ene_Bogdan_1995 a răspuns (pentru Metea_Casian_1994):

Astea cu survey sunt garantate ca merg crede-mahappy dar trebuie sa faci un joculet dala sau ce ti-o da si sa platesti 3 sau 4 eurohappy dar astea sunt garantate ca merg happy

| Ene_Bogdan_1995 a răspuns (pentru Trif_Cosmin_1995):

Dandelion+laserwinking