| Metea_Casian_1994 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum pot face Pure Dragon prin imperechere pe Dragon City fara sa folosesc Petroleum Dragon si Pirate Dragon(nu ii am)?

Răspuns Câştigător
| Fabi999 a răspuns:

Salut! am un prieten pe dragon city are lvl 31 care si-a facut Pure Dragon Simplu cu ajutorul a 2 legendary acestia find Crystal dragon si Wind dragon.Iti pot da date de cum se creaza acesti 2 legendary prin urmatori dragon : Soccer Dragon + Gummy Dragon iese Crystal si Armadillo Fire Dragon + Cool Fire Dragon iese wind sau mirror nu sunt sigur. Iti urez mult noroc

54 răspunsuri:
| Matei_Adrian_1991 a răspuns:

Salut este simplu 2 legendary=pure
nu conteaza ce dragoni legendari
si daca nu iti iese mai cresteii
dar iti iese suta la suta daca ii combini la lvl 7 pe amandoi

| dexter222 a răspuns (pentru Metea_Casian_1994):

Dar la pure cat dureaza sa se nasca?

| MihayG a răspuns (pentru Fabi999):

Si daca pun wind cu wind nu imi iese ceva pure?

| alexwtzu a răspuns:

Este foarte simplu la :
deci pasul 1. faci rost de doi pirate dragon
2.ii cuplezi in breeding
3.iti iese din pirate dragon si pirate dragon petroleum dragon
4.ii cuplezi si iti iese pure dark dragon

| cristian4578 a răspuns:

Iti trebuie un unicorn si dupa combini cu foc, apa...

| alexalexutzzu600 a răspuns:

Mie mi-a iesit ca am soccer si armadillo

| alexalexutzzu600 a răspuns:

Dar din ce fac? Gummy dragon?

| alexalexutzzu600 a răspuns (pentru StanciuDaniel1990):

Men dar mie nu-mi merge trebuie sa raspund la un test si tot nu-mi merge.

| alexalexutzzu600 a răspuns (pentru StanciuDaniel1990):

Ba men nu-mi merge ...imi arata cu nr de tel si eu nu am credit ca sa trimit imi dai si mie messu tau si imi dai patchu?

| Liliana_Pescar_1976 a răspuns:

Drabuie sa pau la breeding doi dragoni legendari

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

Gasesti pe net toate combinatiile. Era mai simplu sa cauti pe google decat sa pui o intrebare pe TPU.

| Mihail_vladut_1993 a răspuns:

Din Dragon Cristal si Wind

| miihaiita a răspuns:

Eu am un dragon mirror dragon si eu wind si i-am combinat si nu mi-a dat pure ce fac?

| Metea_Casian_1994 explică:

Mda,cam tarziu, am pus intrebarea acum vreo 9luni, acum am toti purii si toti legendarii in afara de nirobi si draconos, si bani am 239M

| Mihaiu_Flavian_1996 a răspuns:

Am lv 18 cand o sa am lv 20 cum sa imi fac dragoni de lv mai mare de 10?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei am zis eu ce va despre ce ai zis tu in dragon city am zis numai ca cum se face leval macsim in dragon city

| andrei0222 a răspuns:

Pure dragon =dragon legendar+dragon legendar.Am toti purii.happy

| Ionut_Mocanu_1995 a răspuns:

Cum dau un petrol la un prieten

| Ionut_Mocanu_1995 a răspuns:

Cum fac putere dragon

| Catalin_Vlascu_1975 a răspuns:

Hehe...eu am si petroleun si pirate dragon... daca ii imperechez imi da cv legendar?

| Spinu_Costin_1995 a răspuns (pentru wresling1):

Da

| Cosmii_Csm_1996 a răspuns:

Dar cum pot face dragonul legedar

| comicu a răspuns (pentru wresling1):

Da

| cristi1223 a răspuns:

Poți face un Pure fără dragoni legendari dacă câștigi la event-uri un dragon cu element pur și îl pui la breeding cu alt dragon care nu are element pur și îți va ieși un dragon pur(pure flame, pure terra, etc.)și mai faci asta o dată, apoi îi pui la breeding pe cei doi și s-ar putea să iasă un pure.