| Metea_Casian_1994 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum pot face Pure Dragon prin imperechere pe Dragon City fara sa folosesc Petroleum Dragon si Pirate Dragon(nu ii am)?

Răspuns Câştigător
| Fabi999 a răspuns:

Salut! am un prieten pe dragon city are lvl 31 care si-a facut Pure Dragon Simplu cu ajutorul a 2 legendary acestia find Crystal dragon si Wind dragon.Iti pot da date de cum se creaza acesti 2 legendary prin urmatori dragon : Soccer Dragon + Gummy Dragon iese Crystal si Armadillo Fire Dragon + Cool Fire Dragon iese wind sau mirror nu sunt sigur. Iti urez mult noroc

| Metea_Casian_1994 explică (pentru Fabi999):

Eu am o problema cu legendarii.Am 7legendari:5Legendary dragon, un Mirror si un necunoscut(il voi lua de la breeding )

| Metea_Casian_1994 explică (pentru Metea_Casian_1994):

Yess,mi-a iesit pure prin breeding de mirror +Legendary dragon.

| IonutzDeniss a răspuns (pentru Fabi999):

Sal am pus crystal dragon cu wind dragon si nu mi-a dat pure
trebuie sa dau normal sau cu 5 gems

| Udy_Roby_1998 a răspuns (pentru Fabi999):

Ii pot creea pe acestia doi prin breedin mountain sau ultra breeding tree? big grin

| MihayG a răspuns (pentru Fabi999):

Si daca pun wind cu wind nu imi iese ceva pure?

54 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei am zis eu ce va despre ce ai zis tu in dragon city am zis numai ca cum se face leval macsim in dragon city

| aLeXsNs a răspuns:

Dar daca pun cool fire dragon + soccer dragon, trebuie sa dau 5 gems? sau dau normal?, eu am incercat de cate-va ori, si mi-a dat soccer si ice, credeti ca trebuie sa dau 5 gems?

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

Gasesti pe net toate combinatiile. Era mai simplu sa cauti pe google decat sa pui o intrebare pe TPU.

| DENNIS2001 a răspuns:

Si eu joc dragon city sunt level 24 si nu cred ca se poate sa faci pure dragon fara petroleu si pirate

| Metea_Casian_1994 explică (pentru DENNIS2001):

Eu am level 25 si am deocamdata am 2Legendary.

| Fcsb_Alex_1994 a răspuns (pentru DENNIS2001):

Pure dragon se face din legendary dragon si crystal dragon

| Faicu a răspuns:

Mirror+Mirror=Pure
Mirror+Wind=Pure
Legendary+Crystal=Pure

| Fcsb_Alex_1994 a răspuns (pentru Faicu):

Adevarat k eu am pus legendary dsragon + crystal si mi-a iesit pure

| andrei0222 a răspuns:

Pure dragon =dragon legendar+dragon legendar.Am toti purii.happy

| Stan_Edurd_Stan_1990 a răspuns:

Uite ce poti face...Cand eram si eu mai mediocru pe dragon city urmarea tutoriale de reproducere, si am combinat mai tarziu sorcer cu gummy.Me-a iesit mirror dar mai tarziu cristal. Deci inceaca sa faci reproduceri din astea cu rari co o sa-tio iasa.

| alexcurat a răspuns:

Sall si eu joc dragon citi si il am pe pure si l-am imperecheat mirror + wind = pure

| Metea_Casian_1994 explică:

Mda,cam tarziu, am pus intrebarea acum vreo 9luni, acum am toti purii si toti legendarii in afara de nirobi si draconos, si bani am 239M

| Catalin_Vlascu_1975 a răspuns:

Hehe...eu am si petroleun si pirate dragon... daca ii imperechez imi da cv legendar?

| StanciuDaniel1990 a răspuns:

Eu folosesc un programel de aici http://dragoncitycheatool.blogspot.com/ ca sa-mi dea gold, mancare si gems :D

| Metea_Casian_1994 explică (pentru StanciuDaniel1990):

Imi cere survey si nu prea am incredere in survey-uri

| Ene_Bogdan_1995 a răspuns (pentru Metea_Casian_1994):

Astea cu survey sunt garantate ca merg crede-mahappy dar trebuie sa faci un joculet dala sau ce ti-o da si sa platesti 3 sau 4 eurohappy dar astea sunt garantate ca merg happy

| alexalexutzzu600 a răspuns (pentru StanciuDaniel1990):

Men dar mie nu-mi merge trebuie sa raspund la un test si tot nu-mi merge.

| alexalexutzzu600 a răspuns (pentru StanciuDaniel1990):

Ba men nu-mi merge ...imi arata cu nr de tel si eu nu am credit ca sa trimit imi dai si mie messu tau si imi dai patchu?

| alexwtzu a răspuns:

Este foarte simplu la :
deci pasul 1. faci rost de doi pirate dragon
2.ii cuplezi in breeding
3.iti iese din pirate dragon si pirate dragon petroleum dragon
4.ii cuplezi si iti iese pure dark dragon

| Pintea_Sergiu_George_1995 a răspuns:

Da cool fire dragon+cool fire dragon=mirror

| Mihail_vladut_1993 a răspuns:

Din Dragon Cristal si Wind

| StaiJosCaBassu a răspuns:

Legendary + Crystal = Pure
Crystal + Mirror = Pure
Mirror + Wind = Pure

| alexalexutzzu600 a răspuns:

Mie mi-a iesit ca am soccer si armadillo

| alexalexutzzu600 a răspuns:

Dar din ce fac? Gummy dragon?

| Mihai546k a răspuns:

Http://www.facebook.com/micu.catalin57?ref=tn_tnmn da-mi cerere pe facebook si te voi ajuta

| Fcsb_Alex_1994 a răspuns:

Pure dragon il faci din legendaty dragon si crystal dragon la breeding montain sau ultra breeding tree

| madalin2000 a răspuns:

Eu am level 30 si urmeaza sa fac pure din doi legendari oricare legendary dragon + mirror sau cristal+wind depinde oricum iti va iesi pure bafta

| Trif_Cosmin_1995 a răspuns (pentru madalin2000):

Cum pot sa facu gummy va rog sa-mi spuneti?

| Ionut_Mocanu_1995 a răspuns:

Cum dau un petrol la un prieten

| Ionut_Mocanu_1995 a răspuns:

Cum fac putere dragon

| Mihaiu_Flavian_1996 a răspuns:

Am lv 18 cand o sa am lv 20 cum sa imi fac dragoni de lv mai mare de 10?

| Trif_Cosmin_1995 a răspuns:

Cum pot sa fac gummy? cine imi spune ii spun cum sa faca soccer.

| cristian4578 a răspuns:

Iti trebuie un unicorn si dupa combini cu foc, apa...

| cristi1223 a răspuns:

Poți face un Pure fără dragoni legendari dacă câștigi la event-uri un dragon cu element pur și îl pui la breeding cu alt dragon care nu are element pur și îți va ieși un dragon pur(pure flame, pure terra, etc.)și mai faci asta o dată, apoi îi pui la breeding pe cei doi și s-ar putea să iasă un pure.

| Liliana_Pescar_1976 a răspuns:

Drabuie sa pau la breeding doi dragoni legendari

| miihaiita a răspuns:

Eu am un dragon mirror dragon si eu wind si i-am combinat si nu mi-a dat pure ce fac?

| wresling1 a răspuns:

Buna ma joc dragon city am lv 26 si inca incerc sa fac legendari... Se fac din soccer +cool fire?

| Metea_Casian_1994 explică (pentru wresling1):

Pai acum sunt expert, am completat toata Dragon Book, lv 38, am toti purii, am Ultra Breeding Tree si acum pot raspunde si eu la intrebari...Si da, din soccer+cool fire poate iesi unul dintre cei 4legendari si nu numai,din orice doi rari:soccer,cool fire,gummy,pirate, petroleum, armadillo sau altii daca am uitat vreo unul, se poate obtine logendar, dureaza 2zile imperecherea si 2zile oul

| Pintea_Sergiu_George_1995 a răspuns (pentru Metea_Casian_1994):

Cum pot face legendary dragon, wind dragon, crystal dragon

| crystyy a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Legendary il faci din armadilo si gummy dar incearca de mai multe oriwinking

| Fcsb_Alex_1994 a răspuns (pentru Pintea_Sergiu_George_1995):

Legendary = pirate + petroleum
crystal = gummy dragon + cool fire
wind ragon =?

| Ene_Bogdan_1995 a răspuns (pentru wresling1):

Sal.Si eu ma joc dragon city si am lvl 27 uite combinatii din care ti-ar putea iesi happygummy+gummy=wind sau mirror; armadillio+cool fire=crystal(nu iese mereu mie din aceasta combinatie mi-a iesit crystal dragon); si multi alti rari happy

| dexter222 a răspuns (pentru Metea_Casian_1994):

Dar la pure cat dureaza sa se nasca?

| Spinu_Costin_1995 a răspuns (pentru wresling1):

Da

| comicu a răspuns (pentru wresling1):

Da