| ComanAdrian a întrebat:

( Intrebare pentru fani Naruto) Rinneganul ce este? stiu doar ca e la fel ca Sharingannul si Byaguganul numai ca mai puternic si ca-l are doar Obito si Nagato...!

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Statuia Gedo=Este aceea statuie din Akatsuki care a luat puterile bestilor cu cozi din (juriki) si le-a pus in statuia aceea.
Aceea statuie este planul lui Mandara cu Ohiul Luni dar navea unde sa puna bestiile cu cozi asa ca le-a pus pe toate care lea strans in Stautia Gedo.
Statuia Gedo:
http://images1.wikia.nocookie.net/......o_Mazo.png
Tehnica celor 6 cai.
Este o tehnica foarte rara numai cei care au Rinneganul il pot folosi un mic exemblu Pain.
Pot forma inca 6 lupatatori morti controlati de posesor.
Acestia sunt legati vizual unul de celalat.
Fiecare dintre acestia au o anumita tehnica neobisnuita.

6 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Rinneganul este un Kekke Genkai ca si Byakugan sau ca Sharingan! Dar dintre cele 3 Rinneganul este cel mai puternic dar si cel mai periculos, el este mostenit de la Eremitul Celor 6 Cai. La fel ca si Sharinganul el poate controla un Bijuu, Cu Rinnegan poti face Tehnica Celor 6 Cai, Poti controla statuia Gedo, Si mai important cu Rinnegan poti face Tsukuyomi Infinit (Asa zisul plan OCHIUL LUNI) In prezent cel care are Rinnegan este Obito. In trecut mai avea Nagato.

Ultima putere a sharinganului este Rinneganul.
Rinneganul este forma evoluata a Sharinganului.

Daca vrei sa aflii mai multe detalii uite si link.
http://narutofanro.wordpress.com/puteri-oculare/

| ComanAdrian explică (pentru Mihail2020):

Da ce este aia Tehnica celor 6 cai, si statuia Gedo? si Tsukuyomi Infinit,,,,?

| Mihail2020 a răspuns:

Iar Tsukuyomi Infinit.
In primul rand iti zic ce inseamna Tsukuyomi.
Tsukuyomi este constatat a fi una dintre cele mai puternice genjutsu in existenta (daca ai inteles).
Acesta este unic pentru clanul Uchiha si numai cei care s-au trezit Mangekyo Sharinganul se poate efectua. Se spune ca reprezinta "Lumea spirituala si intuneric".
Tsukuyomi necesita contactul vizual sa fie efectuate, captarea tinta intr-o iluzie complet sub controlul utilizatorului. Priceperea lui Itachi cu tehnica a permis-l pentru a modifica perceptia timpului cu usurința în genjutsu pentru a face cateva secunde, se pare ca mai multe zile, ca un mijloc de a tortura tinta.
http://naruto.wikia.com/wiki/File:Tsukuyomi-sharingan-genjutzu.jpg
Cea mai mare tortura vreodata dureaza ani intregi in aceea tortura din intunericul din tine dar la lumina dureaza doar o secunda.
http://www.bhmpics.com/wallpapers/itachi_uchiha-1366x768.jpg

Iar daca vrei sa stii despre Tsukuyomi Infinit.
Ochiul Obito a Planului de Luna implica achizitionarea Bestia Zece-coada de putere si corpul lui, care a locuit în luna, care ii permite sa arunce lui Sharinganul "reflectie e pe Luna intr-un asa-numit" Tsukuyomi Infinite ", care va proiecta apoi efectul in intreaga lume, lasand in mod eficient sa cucereasca.
Asa arata Ochiul Lunii cand folosesti Infinite Tsukuyomi.
http://images2.wikia.nocookie.net/......kuyomi.jpg
Cam asa arata Bestia cu 10 cozi.
http://media.animevice.com/uploads/0/4479/392701-10tailed.png
Si asa arat Ochii lui Zece Cozi si poate sa reflecte la Luna de asta se zice (Ochiul Luni).
http://i49.tinypic.com/280tpn4.png

| ComanAdrian explică (pentru Mihail2020):

Multumesc acum am inteles, dar mai am o intrebare sa ma lamuresc, ( funda tot o primesti) deci de lume tot zice Madara la Obito..., deci Obito e cel cu masca si Madara cel cu parul lung?

| Mihail2020 a răspuns:

Multumesc pentru Funda in primul rand.
Madara Obito.
http://fc04.deviantart.net/......5ednec.jpg
Cel din partea stanga este Madara Obito (Si cum arata cum era tanar).
Numele Adevarat este Obito Uchiha (sub numele de Tobi sau Madara este acel om cu masca).
Cel din partea dreapta este Madara Uchiha.(Cel real si cel mai puternic).
Se vedem Evolutia lui Madara.
http://dailyanimeart.files.wordpress.com/......5l8wpy.png
Oricum ori Obito sau Mandara ambii au trezit foarte multe abilitati ascunse alte Sharinganului care nimeni nu lea trezit vreodata.
Si sa ai puterea Oculara Totala cum ar fi la Madara Uchiha este primul care a ajuns la ultima putere de transformare a Sharinganului altu nu a mai trezit Sharinganul la acest nivel.
Omul cu Masca el a furat Ochii nu la si trezit este o mare diferenta (numai ca el a ajuns la penultima tehnica a Sharinganului).
Si are numai intr-un singur Ochi trezit nu la ambii cum este Madara.
Cel cu parul lung (Madara) el poate sa lupte cu o armata intreaga fara mari dificultati ca si cum te-ai lupta cu 3 Hokage de odata.
Am uitat sa iti zic Madara el a fost singurul care a INVOCAT Vulpea cu noua cozi.
Adica a invocat o bestie cu cozi.
Nimeni nu a putut sa invoce o bestie cu cozi in afara de el (si sal controleze).

| ComanAdrian explică (pentru Mihail2020):

Bun, multumesc foarte mult big grin!