| bl33nd a întrebat:

La triburile, lumea 31, cand vreau sa construiesc nobilul 2 ..cum,cate materii trebuie pentru nobil.Am curtea lvl 1, am depozitat de 2 ori in curte adica : Costuri pentru următoarea GN: 2 x 56.000 60.000 50.000
Materii prime depozitate: 2 x 56.000 60.000 50.000

scrie : mai sunt necesare, nici o materie prima;
Suma curţilor nobile: 1
- GN existente: 0
- GN în producere: 0
- numărul satelor cucerite: 1
Mai pot fi create: 0
deci loc in ferma am 11336/12715, pe satul 2 nu am curte nobila..am ferma si pe satul 2. acu nu stiu nu merge sa creez alta generatie de nobil.

3 răspunsuri:
| Adrian101xx a răspuns:

Pai pentru urmatoarea generatie de nobili, trebuie sa bati 2 taleri in curtea nobila. Atunci cand ai facut prima generatie, ai batut un taler, pentru urmatoarea iti trebuie 2 si tot asa happy

| bl33nd explică:

Pai aici nu e cu taleri. aici poti depozita in curte cate 30.000 de resurse de fiecare..am depozitat 2x 30000 materii de fiecare.+ca am acu vreo 60.000 materii de fiecare

| bl33nd explică (pentru Adrian101xx):

Pai aici nu e cu taleri. am depozitat in magazie 2x 30.000 materii de fiecare+ ca am acum 60.000 materii de fiecare.si tot imi zice ca nuuu pot creea