| laurentiufilip a întrebat:

Nu am in buget banii necesari pentru un porcesor I3 (e in jur de 5 milioane), imi puteti spune de un preocesor de la AMD asemenator in performante dar la un pret mai mic?

Răspuns Câştigător
| Borsko a răspuns:

AMD Athlon X4 860k este bun, il are un prieten in combinatie cu o placa video AMD 6850 si ii merg jocuri precum GTA 5 la low.

Consider procesorul asta mai bun decat cele din seria FX.
Apropo, procesorul asta are 2 nuclee fizice si in fiecare din acestea mai exista unul logic, si se aduna la 4 nuclee in total, dar crede-ma, e acelasi lucru, doar ca e o tehnologie mai ciudata AMD.

1 răspuns:
| laurentiufilip explică (pentru Borsko):

Dar in combinatie cu un GeForce GT 610?