| tudorelkk a întrebat:

Pot rula League Of Lgends pe:

http://www.metro.ro/......-HDD-500GB

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Da,dar o sa aia caderi de cadre foarte deranjante, are placa video naspa, e integrata, mai bine ia-ti laptop-ul asta, pe el poti juca si gta 4 daca vrei, sau battlefield 3:
http://www.pcgarage.ro/......1gb-black/
Nu te lua dupa toti prostii care zic doar "da" ca sa primeasca o funda

6 răspunsuri:
| coco4000 a răspuns:

Normal ca da uite si cerintele de sistem daca nu ma crezi
Cerinte minime de sistem League of Legends:

Viteza procesor: 2 GHz

Memorie video: 256 MB

Memorie RAM: 512 MB

Spatiu Hard Disk: 1 GB

Sistem de operare: Windows XP, Windows Vista si Windows 7

Cerinte recomandate de sistem League of Legends:

Viteza procesor: 3 GHz

Memorie video: 512 MB, recomandat nVidia GeForce 8800

Memorie RAM: 1 GB

Spatiu Hard Disk: 1 GB

Sistem de operare: Windows XP, Windows Vista si Windows

| tudorelkk explică (pentru bogdan324):

Man dar daca joc cu cerintele low si cea mai mica resolutie o sa mearga mai bine?

| tudorelkk explică:

Dar daca joc cu toate la low si cea mai mica rezolutie va merge bine?

| bogdan324 a răspuns (pentru tudorelkk):

S-ar putea, dar de ce vrei neaparat jaful ala de laptop?

| tudorelkk explică (pentru bogdan324):

Pentru ca mi s-a parut bun oricum mersi de sfat

| bogdan324 a răspuns (pentru tudorelkk):

Iti mai dau un sfat, de acum incolo cand vezi la un laptop ca are placa video Intel gma 950, x3100, 4500m, 4500mhd sau Intel hd graphics, sa il eviti daca il vrei pentru jocuri, pentru ca alea sunt integrate in placa de baza sau procesor.
Degeaba are un laptop 8gb ram daca are placa video slaba, ca nu vei putea sa joci unele jocuri noi.Laptopurile cu cel putin o nVIDIA gt 540m cu 2gb sunt ok pentru jocuri, in cazul tau laptop-ul care ti l-am aratat este mult mai bun pentru ca:
Are procesor mult mai performant
Placa video este dedicata si este de la nVIDIA, plus ca e din seria 600 deci e foarte buna
Cei 4gb ram sunt mai mult decat suficienti
Pretul este mai ieftin
Sper ca te-am lamurit! O zi buna!