| Username321 a întrebat:

Recomandări laptop de gaming

Buna lume! As avea nevoie si eu de ajutorul vostru.

Doresc să achiziționez un laptop nou pentru gaming, cu un buget între 2500 și 3500 de lei. Am câteva opțiuni pe care le iau în considerare și o să vi le atașez mai jos pentru a vă solicita părerea. Credeți că merită alegerile făcute? De asemenea, dacă aveți alte recomandări, mi-ar prinde bine orice sugestie.

https://www.pcgarage.ro/......ite-black/

https://www.pcgarage.ro/......ite-black/ -la acesta mi se pare memoria cam putina, 512GB. Voi ce ziceti?

Multumesc ca ti-ai luat din timp sa citesti.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

N-ar fi o problema cu memoria mica dar si placa video e mai slaba!
De fapt ar trebui sa cauti orice laptop care are o placa video RTX 3060! Astea care le-ai gasit sunt asa si asa, pentru gaming nu ti le-as recomanda, mai asteapta pana dai de ceva bani si cumperi unul cu RTX 3060 si va merge orice joc si peste 5-6 ani! Cu astea 2 nu prea cred...

| Username321 explică (pentru lpavel):

Pai de ce? Care este diferenta intre rtx3060 si rtx3050?