| Redx800 a întrebat:

Sal la metin 2 razboinicul pe mental trebuie sa aiba lance sau sabie
funda
daca argumentati

Răspuns Câştigător
| AnonymousAddict a răspuns:

Salut.Ar fi indicata o sabie de 2 maini sau cum ii spui tu "lance" pentru ca razboinicul mental are statusul 2 vit 1 str deci are nevoie de mai mult atac.Sabiile de 2 maini ofera mai mult atac decat cele de 1 mana. Uite mai jos ai o lista cu toata sabiile din metin2.

Sabii 1 mana:

Level 1: Sabie
Level 5: Sabie lunga
Level 20: Sabie lata
Level 30: Sabie luna plina (FMS)
Level 65: Nimfa
Level 65: Sabie batalie
Level 70: Spada
Level 75: Sabie otravita

Sabii 2 maini

Level 1: Glefe
Level 5: Sulita
Level 20: Guisarme
Level 25: Coasa de razboi
Level 30: Lama fier rosu
Level 65: Lama magnetica
Level 65: Lance partizan
Level 70: Lance semi-om
Level 75: Sabia maniei

1 răspuns:
| xWeasel a răspuns (pentru AnonymousAddict):

Ai dreptate dar nu e necesar sa aiba cu 2 maini pentru ca asta e doar pentru ssw care arata mai fain cu ranga (lance) poti sa-ti iei si sabie linistit ca dai mai rapid fara berserk dai mai incet si iti trebuie si putin speed totul depinde de look cum iti place tie