| Musteata_Cristi_1997 a întrebat:

Ce jocuri imi recomandati pe urmatoarea configuratie:placa video ati hd 6670 1gb ddr5, 4 gb ram, procesor Intel dual core 2, 4 ghz! si mai vreau sa tiu ce are in plus placa mea video daca e ddr5? PLs funda

3 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Eu am avut o configuratie asemanatoare cu a ta cu Intel Dual core E2200 overclockat la 3Ghz, 4gb de ram si Radeon HD 6670 1GB DDR3, si vreau sa spun ca placa video ducea mai mult si era limitata de procesor. Tu ai versiunea pe DDR5 ceea ce inseamna ca frecvenata memoriei este mult mai mare, ceea ce mareste latimea de banda intre GPU si memorie, iar placa video poate procesa mai mult. (rezolutii mai mari, detalii, fps mai mult), dar procesorul e tau e probabil mai slab ca al meu si s-ar putea sa te limiteze si pe tine in unele jocuri.
Eu jucam cam orice joc, chiar daca mai sacrificam din rezolutie sau detalii. Am jucat GTA IV, Grid 1 si 2, Dead Space 1, 2, 3, Outlast, Crysis 1 si 2, Devil May Cry 5, Nfs Shift, Hot pursuit, The run, Shift 2, Most Wanted 2012, Battlefiel 3, Black Ops 2, Mafia 2. SUnt multe jocuri care iti merg, dar astea sunt unele dintre cele mai bunehappy

| Musteata_Cristi_1997 explică (pentru DuDDy24):

Da jocuri gen battlefield 4, nfs rivals? IMi merg oare

| DuDDy24 a răspuns (pentru Musteata_Cristi_1997):

Battlefiel 4 s-ar putea sa-ti mearga pe low din cazuza procesorului, iar nfs rival la mine se misaca nasol rau pentru ca procesorul era prea slab.
Stiu ca procesorul era ala care ma tragea in joc pentru am un program care imi arata intr-un colt in joc cat ram, procesor placa video mananca, temperaturi, etc. Si procesorul era de multe ori 100% iar placa video 60-70%