| AlExAlEx2000Bz a întrebat:

am si eu un Intel Celeron2.60 Ghz E3400 4Gb ram si 2Gb placa video am o intrebare imi suporta windows 10 acest PC?

6 răspunsuri:
| TheNexus a răspuns:

Nu prea conteaza ce componente ai. Orice windows o sa mearga, dar nu iti sugerez sa faci upgrade la 10. Daca ai windows 8/8.1 nu are aproape nimic in plus. Doar chestii estetice si nu o sa "inteleaga" bine cu unele jocuri.

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru TheNexus):

Am pe el windows 7 ultimate

| TheNexus a răspuns:

Nu schimba de la windows 7 la 10. In opinia mea, windows 7 e mult mai bun.

| Rosu_Cristian_2000 a răspuns:

Merge suporta dar este mai complicat decat windows 7 iti spubn ca si eu am patit asta nu ma puteam invatasem cu windows

| Gonrax a răspuns:

Da, merge. Dar unele chestii nu-s așa compatibile cu Win 10. Eu zic să rămâi la 7 sau să upgradezi la 8.1 big grin

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru Gonrax):

Dar care windows consuma cele mai putine resurse dintre windows 7, 8, 10?