| MaxTheDragon a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru cei cu calculatoarele.
Vreau sa imi iau un Procesor i7, dar nu am socketul potrivit. Pot sa il iau?
Daca vreti componentele la PC, uitati-le aici:
Processor: Intel (R) Celeron(R) CPU J1800 @ 2. 41GHz
Memorie RAM: 4GB
System Type: 64 Bits
Placa Video: Intel HD Graphics
Memorie Instalata Pe Placa Video: 1760MB
Socket: 1170 BGA

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Daca nu ai socket-ul potrivit e imposibil sa-ti mearga.Schimbati placa de baza si ca ce iei i7 daca componentele tale sunt slabe, ma gandea ca si si tu minim 8gb ram si un gtx 1070, ca daca ai i7 e si normal, mai bine iti cumperi o placa video dedicata si iti mai gabi 4gb ram decat sa iti iei un i7

5 răspunsuri:
| prodatory2k a răspuns:

Daca nu ai socket-ul potrivit e imposibil sa-ti mearga. Asa ca nu-ti recomand sa-l iei

| MaxTheDragon explică (pentru alexboss2020):

Pei vreau sa imi iau un Gtx 770 Ti, si 8GB Ram.Ar merge?

| alexboss2020 a răspuns (pentru MaxTheDragon):

Hmmmm gtx 770 ti e o placa video cam veche, mai bine iti iei in gtx 1050 ti sau cel mai bine in gtx 1060

| MaxTheDragon explică (pentru alexboss2020):

Frate, eu iti zic, ar merge pe aceste componente pe care o sa le cumpar?

| alexboss2020 a răspuns (pentru MaxTheDragon):

Da si nu