| cosm1n_1835 a întrebat:

Salut acum vreo 2 luni mi-am schimbat internetul de la RDS la ROMTELECOM si am ip fix dar nu merge sa tin server de cs 1.6 sad cine ma ajuta sa fac port forwarding? Va rog frumos...

6 răspunsuri:
| Energyboy a răspuns:

Tu momentan ai ip static.Pentru a mentine server de cs ai nevoie de ip dinamic.Eu stiu o modalitate de al schimba.Este aceea de a vorbi cu furnizorii de iternet pentru a modifica ip-ul. Dupa care o sa mearga treaba.

| cosm1n_1835 explică (pentru Energyboy):

Nu ca sa ti server iti trebuie ip static adica sa nu se schimbe dar eu am deja.Dar mai trebuie sa fac Port forwarding

| monstrulet a răspuns:

Http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm
iti alegi modemul si jocul de aici, si-ti arata cu poze ce trebuie sa faci.

| cosm1n_1835 explică:

Nu gasesc Counter Strike

| cosm1n_1835 explică (pentru monstrulet):

Nu gasesc Counter Strike sad

| monstrulet a răspuns (pentru cosm1n_1835):

Intai alegi modemul, apoi te pune sa alegi jocul x_X