| ionutfinu a întrebat:

Salut am in calculator farcry3 imagine iso care ocupa vreo 10gb si vreau sa il despart in mai multe bucati gen arhive sa il pun pe 3 dvd-uri, fiecare arhiva pe cate un dvd.Cum pot face asta folosind winrar sau cu ce alte programe de genul acesta.Dau o mare fundita celui mai complex raspuns si

Răspuns Câştigător
| GunsNRoses a răspuns:

Click dreapta pe imagine si alege add to archive. O sa iti apara o fereastra de optiuni avansate pentru arhivare. Alege de acolo Split to volumes, size.Alege dimensiunea pe care o vrei( sa zicem 700mb) si dai ok....it va face imaginea in arhive de 700 mb. Daca nu reusesti da-mi un pm si iti voi explica mai bine

2 răspunsuri:
| cocowx a răspuns:

Ca sa il instalezi nu trebuie neaparatsa faci un DVD, trebuie sa extragi ce e i fisierul iso, apoi o sa gasesti ceva cu.EXE, dai clic pe el si instalezi, apoi stergi imaginea iso, dar si ce ai extras, ramanand doar jocul instalat

| ionutfinu explică (pentru cocowx):

In caz ca ai citit eu nu vreau sa instalez jocul, vreau sa il despart in mai multe arhive si sa il pun pe mai multe dvd-uri.Jocul este pentru varul meu care nu are internet si nici stick-usb.Am doar dvd-uri atat