| RM94 a întrebat:

Am incercat sa imi fac un server de metin2. Singura problema este cand ii dau./start la virtual machine apare sub numele hartii: "mysql_real_connect: Can't connect to MySQL server on '192.168.16.53' (60)" Asta nu este ip-ul meu. Unde ar trebui sa intru si ce ar trebui sa modific? Si in Navicat ce ar trebui sa scriu?
P.S. IP-ul meu este stabil.

5 răspunsuri:
| Ornio a răspuns:

Salut,pai "mysql_real_connect" nu se poate face o conexiune intre aceste 2 benzi de retea, in primul rand mysql nu o fi procesat si trebuie sa ai si un host mysql +optimizat de un scripterm2 e super greu daca esti la inceput

fundita?

| sosoi112 a răspuns:

Dupa cum pare ipul acela este cel al routerului, daca esti conectat prin wifi nu stiu sigur da daca vrei sa mearga asa cauta ceva despre port firwarding pe net (unele routere nu au asa ceva) sau baga cablul direct in pc si incearca asa

| Hitback a răspuns:

Salut. Puțin probabil sa reușești sa ții un server pe pcul tău. Nu mă refer ca nu va merge, ci la faptul ca prietenii nu se vor putea conecta. Ai nevoie neapărat de servicii hosting ca sa faci ceva de calitate. Vezi ca găsești niște tutoriale bune pe yt.

| RM94 explică (pentru Ornio):

Gata, am reusit. Acum am probleme cu crearea conturilor. In navicat la account am creat un cont cu login id: admin si parola: 12345, dar nu merge. Dupa cum observ sunt deja create cateva conturi, dar parolele par a fi codificate, sunt lungi si fara sens. Cum fac sa vad parolele reale?

| RM94 explică (pentru sosoi112):

Gata, am reusit. Acum am probleme cu crearea conturilor. In navicat la account am creat un cont cu login id: admin si parola: 12345, dar nu merge. Dupa cum observ sunt deja create cateva conturi, dar parolele par a fi codificate, sunt lungi si fara sens. Cum fac sa vad parolele reale (necodificate)?