| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare legata de NFS world. cum fac ca imediat la inceperea unei curse sa activez nitro sau nos instant pentru cateva secunde? multi jucatori fac asta instant dupa ce a pornit cursa. mie mi se activeaza nitro obisnuit dupa 5-10 secunde dupa ce a inceput ceilalti. cum fac sa pornesc cursa instant cu nitro? dau funda pentru cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| mickeyMT a răspuns:

Se numeste Perfect Start. Trebuie sa pornesti cand RPM-ul ajunge pe partea verde ca in poza asta: ( http://1.bp.blogspot.com/......n+Zone.png ).
E destul de greu sa pornesti "cu NOS", dar daca exersezi o sa iti intre in reflex.

| SpecterEV a răspuns (pentru mickeyMT):

Dar ceilalti la drag race, baga nos foarte des! nu doar cand pornesc!