| Radu_Andrei_1997_IsQo a întrebat:

Am o problema cu gta 5. incepe sa imi sacadeze dupa 2 min de joc..chiar si pe cele mai mici setari. cel mai rau imi sacadeaza cand conduc..cand sunt afara din masina..merge cat de cat acceptabil... de la ce sa fie? am i3-4170 3,7Ghz gtx 750ti si 4gb ram ddr3 1666mhz!

5 răspunsuri:
| Vlad402 a răspuns:

Trebuie sa fie de la hardware, placa video e cu siguranta destul de buna, 4gb ram pare cam putin, nu stiu ce sa zic despre procesor, pare ok...deci probabil ca 4gb ram nu e suficient, incearca sa inchizi aplicatiile de pe fundal cand te joci, mai elibereaza din ram, ca sa fii sigur ca chiar hardware-ul e de vina uita-te cat iti consuma din ram/procesor cand te joci in task manager

| Gonrax a răspuns:

Ai toate driverele?
Ai incercat sa schimbi vederea din masina? (pe v)
Mai curata-ti unitatea, ia-ti Slim Driver (pentru drivere), ocazional mai da o devirusare, GeForce Experience sa dai boost la jocuri, nu stiu ce sa zic.
Daca tot nu merge nu am ce face... Eu am acelasi sistem, dar cu 8 GB, si imi merge cam perfect.
Trebuie sa-ti si intretii pc-ul.
Si fii sigur ca sunt cele mai mici, si poti sa-ti iei si un mod "lowest settings possible".

| Radu_Andrei_1997_IsQo explică (pentru Gonrax):

Am sistemul de 1 saptamana. e nou si pe gamedebate imi spune ca pot rula cel putin pe setari medii... am schimbat setarile pe high si very high si sacadeaza mai putin decat pe medii

| Vlad402 a răspuns (pentru Radu_Andrei_1997_IsQo):

Atunci asta e problema, daca o sa le dai pe low nu o sa iti mai sacadeze..deci e vina hardware-ului

| Radu_Andrei_1997_IsQo explică (pentru Vlad402):

Care dracu low laughing imi merge mai bine pe high decat pe low. hardware-ul n-are nimic laughing si gta 5 nu are low. are medium cele mai joase setari