| AlleXuSS a întrebat:

Salut, caut si eu un joc ceva din copilarie sa zic asa. laughing
Am cautat si pe net dupa poze sau pe yt la mai multe "compilatii de jocuri".
Caracterul principal era o "picatura de apa" ceva platformer mi se pare si incepea ceva de genul ca parintii lui s-ar fi prabusit oarecum cu o nava..si el voia sa-i razbune(cred) si de aici incepea jocul in sine are si ceva poveste si te intalnesti cu diferite creaturi..prieteni din cate stiu avea si cateva puteri. Adunai nu stiu ce chestii si evolua oarecum si aveai ceva nivele de genul ca la inceput era un fel pajiste dupa cateva nivele urma o jungla cu un fel de copaci(inamici) ce suflau intr-un fel de bete, paie(ca la scoala cum scuipai printr-un pix bucati de foaie). laughing Dupa trebuia sa te bati un "boss" si treceai la urm. nivel care daca nu ma insel era ceva cu gheata acolo erau altfel de monstrii. Bateai iar boss si dupa dai de cel care ti-ar fi ucis, exilat parintii si incearca sa fuga si s-a "prins oarecum de racheta lui si ajungi oarecum in laboratorul lui. Fupa care treci prin diferite obstacole si inamici si intr-un final ajungi sa te bati cu el.
Nu este cine stie ce joc dar nu l-am terminat cand eram mic si acum parca mi-au venit oarecum niste amintiri cu el. laughing (nu as fi vrut sa scriu atata doar ca am incercat sa transcriu din ceea ce era in acel joc ) orice parere e bine venita big grin

Răspuns Câştigător
| RoyalSovereign a răspuns:

Salut,

Chiar dacă ai solicitat ajutorul în urmă cu 11 zile, totuși răspund.
Am căutat pe net și se pare că cineva avea pe alt forum aceeași nevoie ca tine (platformer cu un strop de apă). Cumva este acesta? -> https://th.bing.com/......12956ae6e5

Dacă da, numele jocului este Glace.

1 răspuns:
| AlleXuSS explică (pentru RoyalSovereign):

Salut multumesc frumos da acesta era jocul! xDD