| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa construiesc pe facebook o pagina de prezentare pentru serviciile pe care eu le prestez!?

Sunt electronist si as vrea sa fac o pagina pe facebook cam asa www.hdd-service.ro
Multumesc

2 răspunsuri:
| bogdanconstantin a răspuns:

Te pot ajuta eu cu pagina de Facebook si implicit o sa-ti explic cum sa faci promovare eficienta, dar nu o sa arate ca site-ul respectiv.
Trimite-mi te rog un PM cu adresa ta de e-mail.

| RxTx a răspuns (pentru bogdanconstantin):

Eu am inceput in anul 1992 cu promovarea pentru site-ul respectiv, prima data nici macar nu exista internet in forma pe care o stiti voi acum ci era un ecran negru cu un scris alb si ma conectam la gopher server ca in exemplul de aici http://uva.ulb.ac.be/cit_courseware/datacomm/assess/assess4.htm
Apoi a aparut telnet-ul http://www.wikihow.com/Send-Email-Using-Telnet
unde ma conectam la server doar 1 ora / saptamana pentru ca server-ul se afla in franta si faceau dial-up in franta o data / saptamana
dupa care am facut un server de http cu telnet si gophet si s-a inventat apache si am scris cu notepad-ul tot felul de pagini
asta e secretul
nu trebuie sa faci site-urile cu programe ci cu notepad-ul
nu am facut nimci special ca sa ajung atat de bine pe google doar ca am inceput cu foarte multi ani inaintea tuturor
pe cand unii poate ca nici macar nu se nascusera.
Acum exista tot felul de firme unde poti sa platesti cativa lei / click
asta mi-se pare minunat sa gasesti o frima care sa se ocupe de promovarea ta si sa dai acolo 14 ron / click
dai si tu 140 ron / zece clienti si gata ca nu ai nevoie de mai mult de 10 clienti intr-o zi pentru ca nu poti sa faci fata daca sunt mai multi, si daca poti sa faci fata atunci trebuie sa iti permiti sa dai acei 100 ron / click daca concurenta ta da 99 ron / click, stiu firme care asa au inceput dadeau 140 ron dimineata pentru fiecare vizitator care le intra in pagina lor apoi mai pe seara incepeau sa dea din ce in ce mai putin pana cand ajungeau si undeva la 20 ron / vizitator, dar merita cu varf si indesat.
Alte modalitati de promovare ar fi sa faci schimb de link-uri,
alta posibilitate este sa citesti despre tot si sa respecti numarul de caractere dintr-o pagina
pentru ca exista numere maxime de caractere
dar nu ar strica sa apelezi si la un NUMEROLOG care iti poate ghici calcula cate caractere trebuie sa pui ca sa ai noroc
eu am platit cand imi merge bine un numerolog chiar si cu 80 ron / si ca sa imi calculeze toate paginile si daca il ascultam veneu clienti.
mai ar merge si cu ceva vrajitoare dar asta cu magia ar insemna intr-un fel sa iti vinzi sufletul diavolului fapt care nu stiu daca nu cumva merge si merita pentru a face audienta