| AndrEey007 a întrebat:

Salut, ieri am cumparat o placa video nVIDIA gt 730 2gb ddr3 si cand deschid pc nu se aprinde monitorul, dau 3-4 restarturi si porneste intru sa ascult muzica bluescreen, si sa fie ca e ddr3? Pe placa de baza scrie ddr2 dual sau cv de genu va rog ajutor dau multe funditee

Răspuns Câştigător
| maimutaspatiala a răspuns:

Salutare! nu are legatura gddr cu ddr-ul..am rulat pe o placa de baza cu ddr2 o placa video hd 7750 cu gddr4...incearca un driver mai vechi dar stabil...dezinstaleaza driverul curent cu ddu(display driver uninstaler) si pe urma instalezi driverul (whql 314.22 sa zicem). sper sa functioneze.bafta!

6 răspunsuri:
| AndrEey007 explică (pentru maimutaspatiala):

Nu inteleg... Nu se aprinde monitorul. Sau cand se aprinde intru pe un joc si da bluescreen

| AndrEey007 explică (pentru maimutaspatiala):

Te rog vreo alta idee?

| maimutaspatiala a răspuns (pentru AndrEey007):

Ai incercat si alte iesiri video?(in loc de vga, hdmi sa zicem)daca nu..imi pare rau sa-ti zic dar e "stricata". daca are garantie se rezolva, daca nu "ti-ai luat teapa"...

| AndrEey007 explică (pentru maimutaspatiala):

Am incercat, dar tot asa face, o sa duc unitatea maine la reparat.

| maimutaspatiala a răspuns (pentru AndrEey007):

Am vazut ca ai mai mute post-uri cu acceasi intrebare si intr-o explicatie de-a ta am vazut "oc-failed". poti da mai mute explicatii?

| AndrEey007 explică (pentru maimutaspatiala):

Am rezolvat si cu oc fail si cu placa video merci oricum