| Andreas_Eusebio_1991 a întrebat:

Salut,mi-am cumparat Farming simulator 2022 si nu imi merge, cand intru imi zice asa: Errpr:could not init 3D system
Shader Model 3.0 is required
Please install the latest video drivers
Download latest GPU driver now?
Si ma da pe situl asta:http://farming-simulator.com/gpuDriverDownload.php
Ce trebuie sa fac, de ce nu imi merge jocul, am dat bani degeaba pe el, oare am virusi? Va rog ajutati-ma mult!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nah. Iti spune ca jocul are nevoie de shader model 3.0, chestie ce tine de placa video. Ce placa video ai pe PC/laptop?

| Andreas_Eusebio_1991 explică (pentru Wr3nch):

Amd Radeon HD 6800

| marinaru777 a răspuns:

Acolo iti spune da faci update la driverul placii video. Cel mai bine dai update la windows si iti updateaza automat si pentru placa video.