| zedrix a întrebat:

Mi-am luat Crysis 3 si cand vreau sa intru imi zice ceva de dx11 capable gpu mie imi merge si crysis 2 dar nu imi zice asta...
Da-timi un link (nu youtube) s-au ceva de unde pot descarca dx1 capable gpu. Si nu este de la placa mea video.
FUNDITA!

5 răspunsuri:
| RockaruL a răspuns:

Crysis 3 are cerinte destul de ridicate. Am un prieten care are aceeasi problema. E posibil ca placa ta video sa fie mai slaba sau sa nu suporte DirectX 11. Esti sigur ca PC-ul tau e capapabil sa duca jocul? Ar fi perfect daca mi-ai spune ce componente are calculatorul tau.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

1. Ia-ți Windows 7 dacă n-ai.
2. Pe DVD-ul original trebuie să ai acolo de instalat directx.
3. Dacă tot nu merge, ai PC-ul prea inferior pentru acel joc.

| GinGinHan a răspuns:

Daca iti merge crisis 2 asta nu inseamna ca este obligatoriu sa iti mearga si 3 dar oricum incearca sa instalezi directx 11 si daca tot nu iti merge, ramai la crisis 2 pentru ca ai pc slab de crisis 3

| zedrix explică:

Am windows 7 mie imi arata ca am directiX 11 instalat dar tot imi zice aia cu dx 11 capable gpu
Am procesor 3.1 GHZ
Ram 4GB
Placa video: Nvidia GeForce 8400GS 512 MB dar nu cred ca este de la placa mea video imi merge si GTA 4 perfect si crysis 2 perfect farcry 3 aproape de perfect si nu cred ca este de la placa video...

| zedrix explică (pentru RockaruL):

Windows 7
Procesor 3.1 GHZ
RAM 4GB
Placa Video: 512 mb dar ti-am zis imi merg toate jocurile 2012-2013 perfect.
Si nu cred ca este de la placa video. Imi merge si GTA 4 perfect FarCry 3 perfect toate imi merg dar nu stiu ce sa fac am PC bun pentru Crysis 3 si am instalat DX11 ce sa fac?