| UNEXPERTINCEPATOR a întrebat:

Salut! Se poate conecta tastatură si mouse la PS5? Deoarece în caz că nu se lansează GTA 6 și pe PC, aș vrea să îl joc pe PS5 dar cu tastatură și mouse. Oare este posibil? Nu am avut consola niciodată și nu stiu.

Răspuns Câştigător
| Adi1987 a răspuns:

Nu il lanseaza pe PC in acelasi timp cu consolele, nu au facut asta niciodata cu niciun joc de-al lor, toate jocurile facute de ei mai intai apareau pe console si mai tarziu pe PC, ia uitate pe linkurile astea am gasit ceva

https://www.amazon.com/......B0CGHYFSKJ

https://www.emag.ro/......DWVRGFMBM/

2 răspunsuri:
| Adi1987 a răspuns:

O sa se lanseze si pe PC nu exista asa ceva sa nu se lanseze, se lanseaza oricum dar prin 2026 sau 2027 si nu cred ca se poate juca pe PS5 cu tastatura si mouse din pacate

| UNEXPERTINCEPATOR explică (pentru Adi1987):

Știu că se lansează și pe PC dar mai târziu. Eu m-am referit în caz că nu îl lansează și pe PC în același timp cu lansarea de pe console. Nu cred că știu să folosesc controlerul de asta intrebam. mă gândeam că se poate sau că există un adaptor sau ceva