| Yohei a întrebat:

Salut, stie cineva de ce, atunci cand descarc un joc de pe Steam sau de oriunde altundeva, primele minute merge bine, descarcarea e foarte rapida, ajungand si la 90mb/s si pe unele platforme chiar 100 mb/s +, dar dupa ceva timp scade la sub 20 si nu mai urca? Stie cineva de ce? Are problema daca descarc jocul pe un hdd? Laptopul fiind mai vechi, hdd ul la fel.

Răspuns Câştigător
| newaccountbye a răspuns:

Salut! Descarcarea unui joc poate fi influențată de mai mulți factori, cum ar fi viteza conexiunii la internet, traficul de rețea, distanța de la serverul de descărcare și performanța laptopului și a hard disk-ului. Dacă viteza de descărcare a jocului scade după primele minute și nu se mai ridică, este posibil ca laptopul tău să nu poată procesa descărcarea la viteza maximă. De asemenea, hard disk-ul tău poate fi un factor limitativ, deoarece viteza de descărcare poate fi afectată de viteza de scriere și citire a hard disk-ului. În general, SSD-urile oferă viteze mai mari de citire și scriere decât hard disk-urile. În concluzie, dacă vrei să îmbunătățești viteza de descărcare a jocurilor, îți recomand să verifici conexiunea la internet și să încerci să descarci jocurile pe un SSD, dacă este posibil.

1 răspuns:
| Yohei explică (pentru newaccountbye):

Am inteles, multumesc!