| catalin542000 a întrebat:

Salut tpu.Am 48 de jocuri instalate pe pc si windows 7 imi merge un pic cam prost as putea instala windows-ul 7 inapoi dar fara sa sterg nimic din control panel/uninstall a program ca acolo pot vedea tot ce am eu instalat jocuri drivere stiti si voi di degeaga am jocuri pe partitii si pe desktop daca in uninstall a program nu am este fisierul gol ca atunci nu imi merg jocurile si vreau sa stiu daca pot instala windows-ul fara sa mai sterg nimic din fisierul ala uninstall a program din panoul de control.

FUNDA

2 răspunsuri:
| Damurcon a răspuns:

Atunci cand reinstalezi Windows-ul pierzi doar fisierele de tipul.exe. Restul fisierelor obisnuite raman. Adica o sa ramai doar cu fisierele jocurilor. Va trebui sa le gasesti un launcher. Asta fac fisierele de tipul.exe la jocuri.

Concluzie: nu poti sa reinstalezi Windows-ul fara sa pierzi fisierele.exe

| catalin542000 explică (pentru Damurcon):

Mersi de raspund vreau sa iti dau funda dar nu imi apare patratul ala cu funda aia ca s-o ti-o pot da