| Andrei_Cojocaru_1990 a întrebat:

am inceput sa joc robocraft si nu ma prea pricep

Am o intrebare

1) cum ma teleportez?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Sunt 3 Tipuri:
-CC (pentru cei care au cumparat de pe sait) Prenium [Iti acorda 100 Bonus la inceput].
-RP (Monede Normale le castigi dupa o batalie) Poti sa cumperi sa repari robotul/masina... si alte chesti.

-aia cu Stelute (este modul in care poti upgrada sau a debloca (Roti/Cub/ Tunuri/etc).

Cand am zis sa dai Q (Inventarul) de acolo iti faci robotul.
Cand apesi pe C (Cumperi sau vinzi) itemele Roti/Cub/Tunuri/etc.
Cand apesi pe T (Tech Tree) Deblocghez anumite iteme (de aceea se folosesc stelutele acelea).
Iar daca apesi pe G (Garajul) unde poti sa mai faci acolo si alti roboti (garajul 1/2/3/.).

Iar stelutele sunt in functie de nivel 1-2-3-... si poti upgrada sau debloca un anumit tip de instrumente.
Sper ca ai inteles.

13 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Mai intai iti faci Masina (robotul) si dupa aceea te joci.
2 Ai comanda (Q) pentru ati face robotul si sa iti cumperi diferite chesti sau sa modifici din el.
3 Ca sa te teleportez si sa joci sunt 2 elemente:
-Pratica (P) (Faci un test sa vezi cum merge masinaria).
-Batalia (B) cum sa te lupti intro batalie cu ceilalti.

Restu le inveti pe parcurs ca nu este asa greu cum pare chiar daca este un joc simplu.

Nu uita sa dai Funda celui mai bun Raspuns care te-a ajutat.

| Andrei_Cojocaru_1990 explică (pentru DragomirMihail2020):

Mersi ft mult dar mai am o intrebare

Am 30 de stelute nu stiu cum sa le fac ca in loc de 2 sa fie 3 stele e greu de explicat dar uite o poza aici

http://postimg.org/image/6rh21a56r/

nu stiu cum am facut o data ed am facut 2 stelute, daca ma poti ajuta iti voi da funda @!

| Andrei_Cojocaru_1990 explică (pentru DragomirMihail2020):

Pai cum leupgrades sau debloca am facut asta o data dar am uitat ma poti ajuta cu un video sau poze?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Andrei_Cojocaru_1990):

Asa trebuie sa arate:
http://goo.gl/6aUMQj
Cele cu galben sun cele Blocate iar cele cu verde sunt deblocate.
Uite inca un link ca sa vezi si sus unde trebuie sa dai:
http://i.imgur.com/nmJAJRCh.png
Daca apesi Q ai aceea bara de sus si apesi tu acolo pe Tech Tree foarte simplu?

| Andrei_Cojocaru_1990 explică (pentru DragomirMihail2020):

Stiu ca acolo trebuie sa dau dar cum upgradez stelutele alea

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Andrei_Cojocaru_1990):

Unde scrie ala denumirea mai jos scrie cate stelute (2, 3... ) si dai click acolo si gata l-ai deblocat asta trebuia sa faci.
Am gasit un video cum sa upgrades un tutorial bun sper sa intelegi:
https://www.youtube.com/watch?v=gj4Nnx3omJo

Daca nici din acest video nu intelegi nu stiu ce sa iti mai zic?

| Andrei_Cojocaru_1990 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am inteles eu cand dau sa le upgradez imi trebuie 3 stele into stea si 18 stele separate

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Andrei_Cojocaru_1990):

Daca vrei sa upgradez merge (nu conteaza de care stele ai) merge sa upgratez chiar daca ai stele separate (lvl1, 2,3, 4... ) merge.La mine a mers.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Andrei_Cojocaru_1990):

Trebuie sa ai stele de Level 3 ca sa iti mearga luna trecuta s-a facut ultimile modificari cu stele pana acuma nu erau asa ceva.
Dar asta este (trebuie sa ai 18 stele de lvl 3 ca sa mearga upgrade).
Ca sa faci stele de lvl 3 trebuie sa te lupti in batalie sa ataci 2-3 roboti si sa fii si in viata (sau sa castigi).

| Andrei_Cojocaru_1990 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am 2 stelute in una si 42 trebuie sa fac 3 stelute pentru o steluta de lvl 3? daca merge iti dau funda

| Costel_Eduard_1994 a răspuns:

Daca jucati Robocarft adaugatima si pe mine la prieteni ca nici eu nu pre stui sa joc ma cheama Zededi1 poate ma invatati sa fac si eu roboti

| Costel_Eduard_1994 a răspuns:

Ma ajutati si pe mine cu Robocarft adaugatima pe steam ma cheama Zededi1. Va rog ajutati-ma sa invat sa fac roboti