| XeVoNY a întrebat:

Am o problema foarte mare, am descarcat recent Battlefield 3, l-am instalat, si cand dau sa intru in el imi zice urmatoarea eroare :
bf3.exe - Entry Point Not Found
The procedure entry point GetCurrentProcessorNumber could not be located in the dynamic link library KERNEL32.dll.
Va rog frumos faceti ceva sa dispara eroarea! As vrea si eu sa ma joc Battlefield 3, nu vreau sa primesc raspunsuri de genul : Lasa Battlefieldul, apuca-te de Assassin Creed's IV Black Flag. etc. Vreau sa rezolv problema aceasta! Daca nu gasiti o rezolvare a problemei, trimiteti-mi un link de descarcare, nu vreau jocul cumparat! Sau adaugati-ma :
Facebook : Ady Ṣi Atȃt
Skype : adyrusescuboss

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Este de la windows. Kernel32.dll este practic, nucleul windowsului, acesta fiind cel mai important fisier din sistem. Multe jocuri, pentru a rula trebuie sa acceseze kernelul windowsului pentru a detecta ce sistem ai, daca e ceva in regula, etc.
Sistemul tau ar putea deveni instabil.
Aceasta este opera unui virus trojan js blacole.gen. Asta se rezolva decat cu reinstalarea windowsului. Asa ca ia-ti un antivirus bun: Bitdefender si reinstaleaza windowsul ca nu mai ai ce sa-i faci. Iar apoi o sa te joci linistit Bf3. Funda? big grin

5 răspunsuri:
| XeVoNY explică (pentru KLiNK):

Am un anti-virus bun, AVG 2014, cumparat, si sa-ti spun ca asa imi facea si inainte sa reinstalez iar windowsul, pe windows 7 imi mergea, oricum, nu reinstalez pcu ca sa joc eu Battlefield 3, oricum nici nu prea am timp sa ma joc ca am de invatat

| KLiNK a răspuns (pentru XeVoNY):

Inseamna ca e de la joc sau nu stiu de la ce ca si windowsul asta da cateodata niste erori bizare. Te sfatuiesc sa iti iei battlefield bad company 2 (este smecher, asta daca nu l-ai jucat deja)

| mickeyMT a răspuns:

Incearca sa faci un sistem update prin Windows Update si/sau sa reinstalezi jocul.

| XeVoNY explică (pentru KLiNK):

Acum mi-am dat battlefield bad company 2 in bara ca sa vad raspunsul tau rolling on the floor

| KLiNK a răspuns (pentru XeVoNY):

laughing