| casyanu a întrebat:

As avea si eu nevoie de ajutor va rog spuneti-mi de ce mi se blocheaza calculatorul cand ma joc si se stinge monitorul si dupa cateva blocari mi se blocheaza de tot si nu mai am ce sa fac decat sa ii dau restart. Vreau sa stiu daca poate fi din cauza ramiilor sau a sursei Multumesc FUNDA!

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Cauzele problemei, pot fi urmatoarele: temperaturi mari la procesor/placa video, memorii proaste, sursa proasta, hdd cu erori. Insa, mai exista si posibilitatea ca sistemul de operare sa fie corupt. Iti sugerez sa intri in BIOS si sa-l ti o perioada asa. Daca nu ti se blocheaza deloc, porneste windows-ul cu SafeMode (F8) si dezistaleaza programele ce crezi c-ar cauza problema.
De cand a inceput sa ti se blocheze si ce ai facut inainte sa inceapa sa se comporte haotic?

| casyanu explică (pentru Ronnix):

Pai nu am facut nimic inainte sa se blocheze pur si simplu eram intr-un joc si se tot bloca pana trebuia sa ii dau restart la calculator si daca nu sunt intr-un joc sau BIOS nu se blocheaza.