| RkB a întrebat:

As dori sa fac un video cu FRAPSUL impreuna cu un prieten... Dar cand filmez el se aude foarte incet. Cum as putea face sa ne auzim amandoi la fel de bine? E un alt program mai bun? Trebuie sa schimb vreo setare?

Răspuns Câştigător
| WyndFTW a răspuns:

Acum daca vrei..mai exista si programe gen Sony Vegas prin care iti amplifici vocea ...insa sincer sa fiu nu stiu daca poti sa o faci doar pe a ta/prietenului tau mai ridicata..La un video in care vb singur si se aude incet poti sa tio amplifici si se aude super.Dar eu sunt amator laughing cauta pe YouTube tutoriale Sony Vegas.

2 răspunsuri:
| WyndFTW a răspuns:

Fraps e cel mai bun ( pentru jocuri ) si eu am aceiasi problema laughing si singuru mod este sa vb mai tare ( chiar daca cateodata tip )... spune-i sa tina microfonu mai aproape de gura..sau sa vb mai tare..altcv n-ai ce face.

| RkB explică (pentru WyndFTW):

Chiar am facut asta dar tot se aude destul de naspa... Dar am observat in unele video-uri ca se aud foarte clar mai multi "playeri". Trebuie sa fie vreo setare, ceva... Mersi oricum!