| alexealexandru55 a întrebat:

as vrea sa stiu cum pot crea jocuri! Daca aveti vreo idee raspundeti-mi deoarece sunt foarte curios happy

Răspuns Câştigător
| MethodMan a răspuns:

Off.Toti vrem asta,dar e greu. Uite,in primul rand, ca sa poti creea un joc, trebuie sa ai cunostinte in diferite limbaje de programare cum ar fi Java, C++, HTML(HTML5),PHP,MYSQL si sa stii sa lucrezi cu ele, nu doar asa am auzit stiu sa fac.In al doilea rand, iti trebuie pe cineva care sa se ocupe de modele 3D (sau 2D),apoi un Sunetist sa-i spun asalaughing,in creearea unui joc fac parte un grup de oameni, chiar si Notch, creeatorul Minecraft a avut nevoie de echipa de sunet si multi altii.Da, el a scriptat jocul singur, dar asta nu inseamna ca el e zeu si l-a facut singur singurel.

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Trebuie sa ai studii de profil, sau macar sa stii un limbaj de programare, java, php, mysql chestii din astea. Daca chiar vrei, trebuie sa inveti astfel de lucruri foarte bine. Iti recomand sa faci o facultate de automatica si calculatoare cand va fi timpul.

| alexealexandru55 explică (pentru antimulte):

Multumesc, inteleg!

| alexealexandru55 explică (pentru MethodMan):

Multumesc pentru raspuns am inteles!

| MethodMan a răspuns (pentru alexealexandru55):

Nici o problema, oricand!