| AndrEey007 a întrebat:

ieri am cumparat o placa video nVidia gt730 si am instalat driveru a mers si dupa ce am stins pc a doua zi nu a mai pornit monitorul, am dat 3-4 restarturi si a pornit am intrat pe youtube sa ascult muzica si mi-a dat bluescreen si s-a inchis.
Ce sa fac, am incercat tot sa fie de la ca placa video are ddr3 si pe placa de baza scrie ddr2 dual sau ceva de genu, ajutati-ma va rog! dau funda + vot!

Răspuns Câştigător
| ViorelMarian a răspuns:

Verifica conexiunea la placa video cu placa de baza.
verifica daca se invarte coolerul.
incearca sa cureti si placutele RAM (cu o guma de sters) pentru ca la la problemele care mi le-ai descris poate fi si din aceasta cauza.
BAFTA!

5 răspunsuri:
| AndrEey007 explică (pentru ViorelMarian):

O sa incerc, mersi mult!

| ViorelMarian a răspuns (pentru AndrEey007):

Daca intampini probleme revin-o cu o intrebare pe acest topic.

| AndrEey007 explică (pentru ViorelMarian):

Mersi mult, dar am sa il duc maine la reparat, spersa nu ma trezesc fara pieselemele in el...

| ViorelMarian a răspuns (pentru AndrEey007):

Fale si tu o poza inainte sa il duci la service.winking

| AndrEey007 explică (pentru ViorelMarian):

Okwinking