| Danişor a întrebat:

Un prieten de al meu a instalat o thema pe windows 7 cu un program numit UX Theme Patcher.Iar acum de fiecare data cand vrea sa schimbe thema din personalization ramane tot aceeasi.Eu nu ma pricep cu acest program si nu am cum sa il ajut.Imi puteti zice ce trebuie sa faca ca sa aiba themele din windows 7 normale? !

23 răspunsuri:
| catalin1988 a răspuns:

Le sterge sau da un uninstall pentru softul respectiv

| Danişor explică (pentru catalin1988):

Pai este o problema UX Patcher nu este o instalare nu ai cum sa il stergi.Este un program care instealeaza theme nu stiu cum sa explic dar tot tema aia îi ramane.

| catalin1988 a răspuns (pentru Danişor):

Atunci se rezolva cu un system restore pana la data in care a fost instalat patchul respectiv si problema s-a rezolvat

| Danişor explică (pentru catalin1988):

Nu merge.

| catalin1988 a răspuns (pentru Danişor):

Incercarea moarte n-are

| Danişor explică (pentru catalin1988):

Zimi tu cum sa fac pas cu pas

| catalin1988 a răspuns (pentru Danişor):

Nu sti sa faci un system restore?

| Danişor explică (pentru catalin1988):

Stiu sa fac dar imi apare o eroare : No restore point have been created on your computer's system drive.To create a restore point open

| catalin1988 a răspuns (pentru Danişor):

Atunci incearca sa dai la o data anterioara datei la care iti arata eroare.eu am MAC-u clonat, folosesc mac-ul pc ce l-am avut inainte de laptop si mi-am sters macu din setarile de internet si am dat un sistem restore si mi-a reaparut mac-u

| Danişor explică (pentru catalin1988):

Frate eu nu prea sunt specialist IT. Vreau doar sa îi gasesc o rezolvare sa ca sa aiba din nou temele normale.

| Danişor explică (pentru catalin1988):

Frate eu nu prea sunt specialist IT. Vreau doar sa îi gasesc o rezolvare sa ca sa aiba din nou temele normale.Ma tot bate la cap sa il ajut...

| horia2012 a răspuns:

UX theme patcher nu e un program.
E un patch care modifica cateva fisiere din Windows prin care poti aplica anumite theme. Foloseste UX theme patcher ca sa refaci fisierele modificate la starea lor originala. Spune-mi ce tema a folosit.
Tema e un singur fisier (ex. tema.themepack) sau e formata din mai multe fisiere care se aplica separat. (ex. Explorer.exe, imageres. dll...)?
A folosit vreun program pentru a instala aceea tema (ex. windowblinds)
sau a instalat-o separat?

| Danişor explică (pentru horia2012):

Explorer.exe https://www.youtube.com/watch?v=cIwcc5SzTqc uite tema pe care a aplicat-o.

| horia2012 a răspuns (pentru Danişor):

Asta pentru ca ai modificat tema originala. Nu trebuia sa faci asta. Urmareste clipul si urmeaza pasii invers. Lasi fisierele cu patch (nu influenteaza sistemul). si redenumesti acel fisier Aero in Aero.bak, iar cea originala din Aero 2 in Aero(din cate am vazut). Plus celelalte modificari.
Urmareste clipul.
Uiye o gramada de teme pe care le poti aplica fara batai de cap:
http://www.rizwanashraf.com/2010/01/23/download-windows-7-themes/

| Danişor explică (pentru horia2012):

A facut cum ai spus si nu s-a schimbat nimic...

| Danişor explică (pentru horia2012):

Plus a mai dat o comanda a dat Take Ownership

| horia2012 a răspuns (pentru Danişor):

Take ownership nu are nicio importanta. Iti da posibilitatea sa instalezi alte teme prin inlocuirea anumitor fisiere. Poate sa le lase asa.
Du-te aici si fa o verficare, poate reusesti:
http://support.microsoft.com/kb/929833
daca nu merge incerci in "safe mode"
lucreaza cu atentie ca e putin de munca.

| Danişor explică (pentru horia2012):

Bine o sa incerc modalitatea asta.Si te anunt daca merge

| horia2012 a răspuns (pentru Danişor):

OK.

| Danişor explică (pentru horia2012):

Hmmmmmmmmmm nu merge nici asta...

| horia2012 a răspuns (pentru Danişor):

Ciudat. Atunci singura solutie ca sa nu reinstalezi sitemul e sa-l repari.
Procedeaza ca aici:
http://www.techsupportalert.com/......n-disc.htm

| Danişor explică (pentru horia2012):

Mersi dar asta face doar disk-uri nu il ajuta cu nimic

| horia2012 a răspuns (pentru Danişor):

Trebuie sa ai DVD de instalare. Cand alegi startup repair, porneste DVD-ul si reinstaleaza toate fisierele sistemului.