| FuckYea256 a întrebat:

Salut happy!
Va rog sa imi spuneti la League Of Legends care e cel mai bun campion la 6300.
PS:Vreau parerea voastra si argumentarea.
Dau funda pentru cel mai bun raspuns si mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| Andrei4Lol a răspuns:

Sunt un jucator experimentat de lol si pot sa iti spun ca nu exista cel mai bun campion (exista unii mai over power ca altii insa si eu pot fii batuti)te pot ajuta si daca vrei si joci pe serverul EuNE imi poti da add la ANdrei311 poate jucam si te pot ajuta mai rapid daca mai ai si alte intrebari.
Acum sa vedem depinde ce iti place si tie sa joci? Ap/Ad/Support Ranged sau Meele.
Daca iti place sa joci:
-Ad meele(de aproape): Jayce(Damage mare, rezistenta, este cam greu de jucat insa dupa cateva meciuri inveti si o sa iti fie usor de folosit), Fiora(Damage foarte mare, ultimata aoe, greu de batut la 1 vs 1), Darius(De darius nu prea am ce zice. pui 5 stackuri de la pasiva pe inamic dai ultimata si ai facut killu), Riven(Damage mare, super tanky, usor de jucat), Kha'Zix(Damage imens, Mobilitate foarte mare poti scapa usor de gankuri sau de cineva care te urmareste daca iti faci upgrade la E)
-Ad ranged(de distanta)sadLa aceasta categorie nu prea am ce argumenta..toti dau damage mare mai ales daca sunt farmati nu numai din killuri dai si tin creep score pentru ca sunt ad carry) Graves, Vayne, Graves, Caitlyin, Quinn
-Ap: Ahri(Are pasiva care iti da spell vamp si iti poti reface mult HP cu Q-ul daca lovesti multi minioni, Q-ul da true dmg cand se intoarce ceea ce este foarte bine, cu E-ul ii poti prinde usor, iar cu ultimata dai damage mare si poti scapa usor pentru ca poti sari peste anumte ziduri cu ea), Elise(Damage imens..tot ce ai de facut este sa spamezi Q-ul pe inamic pana mai are vreo 20-30% HP dupa care te bagi in ultimata sari cu E-ul pe inamic si BOOM mort!), Malzahar(Aoe dmg, ultimata care da stun ceea ce este folositor in team fight daca o dai pe ad carry sau ap carry), Fizz(damage imens, poti scapa usor de gankuri sau fugi cu E-ul, poti evita ori ce skill cu E-ul ultimata aoe daca o dai in team fight fii sigur ca este castigat)
-Support: Sona(Ultimata aoe care ii face pe toti sa danseaze[le da stun]Heal puternic, Damage mare cu Q-ul si este si usor de jucat.), Taric(Pentru taric nu am decat 2 cuvinte : Over Powered!), Blitzcrank( Mult CC!), Tresh(Mult CC + dmg mare cu atacurile normale din cauza Q-ului.
[Stiu ca unii campioni nu sunt de 6300 insa sunt buni si ei]
Sper ca te-am ajutathappy si stiu ca am scris cam mult prea multlaughing

5 răspunsuri:
| Borderline a răspuns:

Nu cred ca exista cel mai bun campion de 6300. Fiecare campion are stilul lui de joc slabiciuni si puteri.
Eu joc support si campioni mei preferati de 6300 sunt:

Thresh - Un campion destul de tare, Q e foarte puternic daca il nimeresti, W e bunicel ca si scut si e foarte folositor cand da clik aliatul pe el, E - Iarasi un skill bun, necesita putin antrenament si in final R - Care da un dmg destul de bun.

Zyra - Un campion foarte 'fun', nu ma prea pot plictisi cu ea. Iar dupa lvl 6 distractia se amplifica.

Lulu - Imi place foarte mult sa joc cu ea, slow, speed/sillence, shield/damage + ultimata care ii arunca in sus/ viata bonus pentru aliat.

Campioni de sus se numara printre suporturile mele preferate de 6300.
Restu campionilor de 6300 care ii detin:
Ahri, Caitlyn, Diana, Elise, Ezreal(a fost), Fiora, Leona, Nami, Sejuani, Vayne

| FuckYea256 explică (pentru Andrei4Lol):

Multumesc pentru raspuns

| Avadan_Alex_2002 a răspuns:

Toti jucatori-s buni dar ti-l recomand pe yasuo