| LightningG a întrebat:

Salutare. Am luat ban pe contul de steam de la ei. Da bine am inteles fara coduri. Bun aveam un alt cont mult mai vechi si am intrat pe el. Am sters cs-ul din pc inainte sa ma loghez pe noul cont. Dupa ce m-am loghat am instalat cs-ul si m-am pus sa ma joc. M-am jucat doua zile, mentionez faptul CA nu am jucat cu cod in aceste 2 zile si Nu am primit nici un ban ( permanent pentru cod )! Si acuma dimineata cand sa intru pe un mix, cica am ban de la steam( vac ) pentru ca am trisat si am folosit hack! Eu chiar nu inteleg acuma. Ori este o greseala, ori cand iti faci un cont de steam, ei iti I-au si id de la pc sau stiu eu ce ( am ip dinamic, in caz ca conteaza ) si ei stiu daca ma conectez pe alt steam. Dar nu prea vad sa fie asta. Deci mentionez, nu am jucat cu cod! Deci m-am invatat minte sa arunc 10 E degeaba si iata ca si pe al doilea primesc ban, dar acuma nu inteleg de ce. Sfaturi sau un ajutor? Bineinteles dau funda happy

Răspuns Câştigător
| TechGuyTpu a răspuns:

O explicatie mai pe inteles decat la "TelefonLg" ar fi ca acel ban este "legat" de pc/joc/cont.Nu este posibil sa il scoti in niciun fel(mai ales daca este vac).

2 răspunsuri:
| TelefonLg a răspuns:

Ti-a dat ban cred ca steam au un program care vede ip calculatorului si tot da ban cu toate ca pe celalt cont de steam nu ai intrat cu wall/aim si alte coade

| LightningG explică (pentru TechGuyTpu):

Deci sa inteleg ca daca imi I-au altu probabil mi-l baneaza si pe respectivul. Mda, m-a pus truda sa ma prostesc straight face. Oricum multumesc, am sa incerc sa vad la forum pe steam, oricum nu ma astept la mare lucru.