| xRaduC a întrebat:

Stie cineva cum as putea obtine gratuit si legal puncte Riot Points pe jocul League of Legends?
Dar care este cea mai avantajoasa metoda de plata? Nu vreau sa bag bani in joc, dar vreau sa ma informez.
Daca cineva stie, spuneti-mi, va rog! Astept raspunsuri! happy

5 răspunsuri:
| EusebiuPWN a răspuns:

Te poti juca pe Faceit. Pur si simplu scrii Faceit pe google, iti faci cont, iti legi contul tau de lol cu site-ul si te poti juca. In functie de cat te joci, daca castigi sau nu, primesti un numar de puncte faceit, aceste Faceit points pot fii folosite in Shop, pentru a cumpara diverse lucruri, inclusiv RP-uri pe lol. Te poti juca si alte jocuri, ca de exemplu Smite, WOT, CSGO, pentru a putea face rost de RP-uri, nu neaparat lol. Timp sa ai.

| xRaduC explică (pentru EusebiuPWN):

Am auzit mai demult de Faceit, dar nu stiu prea multe. Se pot obtine puncte daca joc normal meciurile mele pe joc sau daca joc Ranked (adica sa nu fie meciuri custom de la ei)?

| EusebiuPWN a răspuns (pentru xRaduC):

Nu, intri pe site, iti faci cont, iti legi contul de lol la site, dupa care cauti meciuri pe site. Eu joc Smite pe faceit, tot ce am de facut e sa ma inscriu intr-un tournament, dupa care caut meciuri, imediat cum gasesc un meci si s-a terminat configurarea acestuia, primsc o invitatie pe joc, o accept si ma baga in meci.

| xRaduC explică (pentru EusebiuPWN):

Ahh, din nefericire asta nu este ceea ce caut, dar iti multumesc oricum!

| EusebiuPWN a răspuns (pentru xRaduC):

Alte metode nu sunt.