| GeneralR15 a întrebat:

Trebuie sa imi trimita cineva niste bani si as vrea online.Am zis sa incerc cu paysafe, dar am cateva intrebari:
1.Trebuie cont ca sa primesti banii, sau doar acel pin?
2. Daca trebuie cont, e sigur? Vad ca cere buletinul...
3.Trebuie 18 ani?

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

1. Dacă tipul se duce la un ZebraPay sau ceva și cumpără un PaySafe Card de acolo ție trebuie doar să-ți dea pinul. Dacă vrea să-ți trimită banii în cont, trebuie să-ți faci cont (logic).

2. Foarte sigur, gândește-te că PaySafe e un fel de bancă, și de aceea are nevoie de buletinul tău. E un fel de PayPal.

3. Trebuie să ai peste 16 ani doar, dar bineînțeles că și dacă ai sub 16 ani dar ai buletin poți să-ți faci.

1 răspuns:
| GeneralR15 explică (pentru ElSueno):

Multumesc. Desi imi e totusi frica cu buletinul, mi-ai lamurit niste chestii.winking